Poker Nasil Kazanilir
Uncategorized

Poker Nasıl Kazanılır? Poker Kuralları ve Kazanma Taktikleri

Poker Nasıl Kazanılır?

Poker oyunu her ne kadar şansa bağlı bir oyun gibi görünse de uygulayacağınız taktikler ile şansı büyük oranda devre dışı bırakabilirsiniz. Poker siteleri içerisinde poker oynayarak kazanma şansınızı ve tecrübenizi arttırsanız iyi olur. Poker nasıl kazanılır diye merak ediyorsanız bilmeniz gereken ilk şey sabırdır. Bu oyunda sabırlı olmak sizi diğer oyuncuların önüne geçirecektir. Sabırsız oyuncular nadiren kazansalar da bu tarz oyuncular genelde oyunları kaybederler. Özellikle üst üste yaşadığınız kayıplarda sinirlenerek kaybettiğiniz paraları kazanmak için all-in yaparsanız bu elinizdeki paraları da kaybetmenize neden olacaktır.

Poker Nasil Kazanilir
Poker Nasil Kazanilir

Oyuna başladığınızda eğer iyi bir eliniz yoksa oyuna girmekten ziyade elden çekilerek masadaki oyuncuların hareketlerini takip etmeli ve oyuncuları tanımalısınız. Özellikle kimi daha çok blöf yaptığını ve kimin daha iyi oynadığını öğrenmelisiniz. Bu oyunun ilerleyen safhalarında size avantaj sağlayacaktır. Masadaki oyuncuları gözlemledikten sonra elinizdeki kartların durumuna göre oyuna girebilir ya da oyundan çekilebilirsiniz. Blöf yapan oyuncular ile oyunun sonuna kalırsanız oyunu sonuna kadar götürebilirsiniz. Ancak sağlam oyuncular ile oyunun sonuna kalacak olursanız bu durumda elinizdeki kartların sağlamlığına göre ne yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor.

Eğer oynadığınız masada şansınız tutuyorsa o masada kalmaya devam edin. Yapılan araştırmalara göre bir masada kazanan oyuncular genelde o masadaki aynı oyunculara göre kazanmaya devam etmektedir. Siz de kazandıran masada kalarak kazanmaya devam edebilirsiniz.

All-in Yapmaktan Uzak Durun

Kartlar dağıtıldıktan sonra eğer elinizde 3-3, 8-8 gibi çift kartlar varsa bu durumda all-in yapmaktan kaçınmalısınız. Poker nasıl kazanılır diye merak edenler genelde bu tarz hatalar yaptıkları için çok fazla kayıp yaşamaktadırlar. Oyunda iyi olmak istiyorsanız öncelikle hangi kart dizilimlerinin daha değerli olduğunu çok iyi bilmeniz gerekiyor. Bu sayede elinizdeki ve masadaki kartları kullanarak elinizin değerini bilebilirsiniz. Ancak bu noktada unutmamanız gereken diğer oyuncuların da bu kartları kullanarak kart dizilimi yapacağıdır. Bu nedenle elinizdeki kart dizilimi çok çok iyi değilse all-in yapmaktan uzak durmalısınız.

Poker oyununda kazanmak istiyorsanız öncelikle bu uyarıları dikkate almalısınız. Bunun dışında kendi taktiklerinizi geliştirerek ve masadaki oyuncuları gözlemleyerek poker oyunlarını kolayca kazanabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir