Zorunlu Trafik Sigortası Primleri Neden Arttı?

Zorunlu Trafik Sigortası Primleri Neden Arttı?

Arabası olan herkesin yılda bir defa yaptırmak zorunda olduğu bir sigorta türü zorunlu trafik sigortası. Olur da bir trafik kazasına karışırsanız, sizin çarptığınız aracın masrafları bu sigortadan karşılanıyor. Trafik sigortanızı yaptırırken ise pek çok farklı firmadan teklif alabiliyorsunuz.

Bu yıl, belirli bir tarihten sonra trafik sigortası yaptıranların bazılarının primlerinde Hangikredi'nin haberine göre de bir fiyat artışı gerçekleşti. Benim kişisel olarak yaptırdığım sigortamda, hiç kazam olmamasına ve hasarsızlık indirimi almama rağmen bir önceki seneye göre fazla ücret ödedim. Bunun sebebi olarak ise döviz kurlarındaki artış ve sigorta maliyetlerinin artması gösteriliyor. İyi hoş da, ben hiç kaza yapmamış, sicili tertemiz, aktif bir sigortalıyken, geçen seneye göre neredeyse %40 - %50 daha fazla sigorta ücreti ödemem açıkçası bana pek mantıklı gelmiyor.

Tüm bunlarla birlikte zorunlu trafik sigortanızın priminin belirlenmesinde, yaşınız, cinsiyetiniz, yaşadığınız şehir ve geçmiş hasar kayıtlarınız gibi pek çok parametre etken oluyor.

Genel Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Havacılığın en önemli çalışanlarından olan Hava Trafik Kontrolörleri kulelerde çalışma imkanına sahiptir ancak bu mesleği yapabilmek için öncesinde hava trafik kontrolörü lisansı almak gerekir.

Hızın her geçen gün daha da çok önem kazandığı günümüzde, sigorta sektörünün teknolojiyi yakından takip ettiğini görmek güzel. Ben de blogumda böyle firmaları yakından takip ediyorum.

MySQL kullanıyor ve belirli bir prefix'e sahip onlarca tabloyu silmek istiyorsanız, ayrıca phpMyAdmin gibi bir araç da kullanmıyorsanız işiniz bir hayli zor. Her tabloyu tek tek silmek oldukça uzun olacaktır. Ancak aşağıdaki sorgu işinizi kolaylaştırabilir:

Çıktığı 2016 yılında dünyayı kasıp kavuran Pokemon Go, zamanla kullanıcı sayısını yitirdi söylemlerine rağmen yaptığı son etkinlik ile çok dikkat geçmişti.

Aracı olanlar için trafik sigortası ve mtv ile birlikte en önemli gider kalemlerinden birisi de araç kaskosudur. Genelde toplumumuzda kasko yaptırdıysanız ve başınıza kötü bir olay gelmediyse, "bu sene de boş yere bir sürü para verdik" denilir.