YouTube Video Düzenleme Özelliğini Duyurdu

YouTube, kullanıcılar tarafından yüklenecek ya da hâlihazırda yüklenmiş olan videolar üzerinde düzenleme imkânı veren yeni servisini duyurdu.

YouTube tarafından yapılan açıklama ve tanıtımda, sitedeki iyi görünümlü videoların sayısını arttırmak ve ileride yüklenecek videolar belli bir zevk barajının üzerinde olmalarını sağlamak adına bu yeniliğe gidildiği belirtildi.

Kullanıcı panelinde yer almaya başlayan “Edit Video” seçeneği üzerinden kullanıcıların video üzerinde bazı temel düzenlemeleri yapabilecekleri özelliğin çok iddialı bir amacını bulunmadığı belirten Google yetkilileri, amaçlarının sadece temel işlevleri hayata geçirmek olduklarını ifade ettiler.

YouTube’un video düzenleme özelliği ile birlikte kullanıcılar, renk ve kontrast ayarları yapabilir ve videoların yönlerini değiştirebilirler. İstediklerini düzenlemeleri video üzerinden gerçekleştiren kullanıcıların daha sonra videoyu kaydedip YouTube’un gereken işlemleri tamamlamasını beklemeleri gerekiyor.

İşlevsel bir uygulama olarak karşımıza çıkan video düzenleme özelliğinin küçük bir olumsuz yanı var. Bin gösterimden fazla sayıda izlenmiş videoların sahipleri tarafından düzenlenmeleri halinde maalesef bu video “yeni” olarak tanımlanıyor ve sayacı sıfırlanıyor.

YouTube video düzenleme özelliğine ait tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

 Pardus sistemimizde video düzenlemeyi nasıl yapacağını merak edenler için önerecileceğim program Kdenlive yazılımıdır. Kdenlive ile videolarınızı istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Videolarınıza istediğiniz gibi yazı efekt vb. lerini uygulayabilirsiniz. 

Ayrıca resimlerinizden videolar oluşturabilirsiniz. Videolarınıza ses ekleyebilir. En güzel anlarınızdan oluşan resimlerinizi videoya dönüştürerek saklayabilirsiniz.

Video pazarlama ya da daha yaygın kullanımıyla Video Marketing, özellikle internet ve dijital reklamcılığın yaygınlaşması ile çok daha önem kazandı.

Youtube , herkesin en çok kullandığı video paylaşım servisi olunca , burada pek çok video bulunuyor.Örnek vermek gerekirse amatör,albümü olmayan pek çok kaliteli müzisyen kendi imkanları ile çektikleri videoları oraya koyuyorlar.İşte bu kişileri bilgisayar başında değilken , mp3 player'ınızla da

Popüler bloglama uygulaması Wordpress için çeşitli sitelerce hazırlanmış 100'den fazla video ders ve örnek şurada listelenmiş.Temel düzeyden , gelişmiş kullanıcılara kadar pek çok k

Twitter, 140 karaktere anlatacaklarını sığdıramayanlar için 6 saniyelik video ekleme özelliği olan Vine'ı duyurdu! Yanlış duymadınız, 6 saniye.