Yeni Tasarım

Uzun bir süredir aklımda olan değişikliği nihayet bugün yaptım ve yeni bir tasarıma geçtim.Biraz daha derli toplu olduğunu düşünüyorum.Ayrıca yazıların görüntülendiği sayfalarda sağ üstte "Belki bunlar da ilginizi çeker" adlı bir bölüm oluşturdum.

Yeni tasarım ile ilgili yorum ve eleştirilerinizi bekliyorum ;)

Kategori:

Yorumlar

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

@TeknoMobi ve @Deniz , yorumlarınız için teşekkürler.Yalnız sağ taraftaki menülerin hepsini aynı büyüklükte yapmam pek mümkün değil.Sonuçta yazıların başlıkları vs. değişken uzunlukta olduğu için , ister istemez bloklar da ona göre büyüyüp küçülüyor.Ama her söylenileni not alıyorum , daha da geliştireceğim bu tasarımı ;)

zderban kullanıcısının resmi

tasarımı yapan arkadaşın linkini yada bu temanın ismini göremedim? yazınızda da belirtmemişsiniz.
http://drupal.org/project/SanQReLl
http://la2fans.ru/

zderban , evet bu tema SanQReLl 'den devşirme bir tema ama bu konuda senin gibi "niye göremedim?" tarzı yaklaşımlarda bulunacaklara bir hatırlatma yapayım ; Drupal.Org 'da yer alan tüm modül ve temalar , aksi belirtilmediği sürece Gpl ile lisanslanmıştır.Yani istediğiniz gibi alıp kullanabilirsiniz , isterseniz satabilirsiniz.Kimse bunun karşılığında link , ücret vs. talep edemez.Zaten o şekilde olsa bu Gpl değil CC olurdu.

Bunların dışında , gerçekten sitenin temasının adını merak eden birisi , sayfanın kaynak kodlarına bakarak  href="/themes/SanQReLl/style.css?k"  satırını rahatlıkla görebilir.Temanın adını değiştirip %100 ben yapmışım gibi davranmadım kesinlikle.Ama onun dışında css'inin %65'ini değiştirdim.Ayrıca node.tpl.php ve page.tpl.php 'de de pek çok değişiklik yaptım.Yazıların görünümündeki "Belki bunlarda ilginizi çekebilir" bölümü için yeni bir region/block oluşturdum , ayrıca etiketler bölümü içinde yine sidebar'ın altında yeni bir region oluşturdum vs. Yani tema şu anda kesinlikle aslı gibi değil , temayı alıp amiyane tabirle "Lönk" diye koyup kullanmadığım ve tema da Gpl olduğu için link verme gereği duymadım.İnsanlarımız bilmiş takılmayı ne kadar da çok seviyor...

zderban kullanıcısının resmi

hemen celallenmişsin arkadaşım:) çok bilmişlik değil. bu temayı sen yapsan ve başka bir vatandaş bu şekilde temanı sitesinde kullanıp ondan sonrada bir başlık açıp "yeni temamız nasıl olmuş vs. vs." ben yaptım ayağına yatarsa ne hissedersin?

ne tür bir lisansla dağıtıldığı sence önemli mi? şu linki açtığın o başlık altında verseydin (hatta temayı yapan vatandaşa mail atıp temanızı kullandım, şunları şunları değiştirdim, nasıl olmuş? şeklinde bir mail atıp adamı teşvikte edebilirdin.) incilerinmi dökülürdü?

Yalnız hala anlamadığın noktalar var; "yeni temamız nasıl olmuş vs. vs." ben yaptım ayağına yatarsa ne hissedersin?" demişsin ,   Yazıda bu temayı sıfırdan ben  yaptım gibi bir ibare mi var?
Ayrıca ben de tema yapıyorum ve kimin ne şekilde kullandığı umrumda değil.Çünkü bu işi yaparken eğer ticari açıdan yaklaşmayıp , ürettiğiniz ürünü parayla satmayacaksanız , ve Drupal gibi ticari bir yan ürünü neredeyse yok denecek bir sistem için bu işi yapıyorsanız linkmiş bağlantıymış bunları aramazsınız.Bilmiyorum Linux kullanıyor musunuz ama Pardus da ilk çıktığı zamanlar kuluçka evresinde Gentoo temelliydi ama kaç kişi bunu biliyor , veya Pardus'u bilgisayarınıza kurduğunuzda bir yerlerinde hiç bu ibareyi gördünüz mü?(ilk dönemde sitelerindeki bir yazıda vardı ancak kullanıcıların gördüğü arayüzde yoktu bu ibare) Yani bunu sadece o sistemleri tanıyanlar anlayabiliyordu.Diyeceğim son söz şu ki işin içine Gpl girdiğinde mantık sizinkinden farklı oluyor.

Bu arada bir de not ekleyeyim , "mail atıp adamı teşvik de edebilirdin" demişsin arkadaşım ama atmadığımı , bu sitenin adresini göndermediğimi nerden biliyorsun? Kaldı ki temayı aktif ettiğimde ilk işim buydu.

Ve üreticinin kendi sitesinin altındaki CopyLeft ibaresine rağmen nasıl bu tarz bir eleştiride bulunuyorsunuz onu da anlayamadım.Bilmeyenler için açıklayayım ; CopyLeft fikri ve sinai hakların ortadan kalktığı ve üretilen ürünün her türlü amaç için %100 serbest kullanılabilir olduğunun göstergesidir.Yani CopyRight'ın karşıtı , zıt görüşlüsüdür.

Kısaca bir eleştiri yaparken lütfen bilgili olduğunuz konularda yapın.

kaan1 kullanıcısının resmi

Merhabalar Blues, "Belki bunlar da ilginizi çeker" modülü kendinize mi ait ? yoksa drupal/modules sitesinde bulunan bir eklentimi ?

Bana da böyle bir şey lazım, yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler.

Bu arada tema çok kaliteli olmuş.

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

En çok oynanan fps oyunlarından biri olan Call of Duty serisi, son olarak karşımıza "Ghost" adlı oyunuyla çıkmıştı. Her sene karşımıza yeni bir oyun çıkaran Activision, her oyunda hem içerik olarak hem de görsel anlamda büyük yeniliklere imza atıyor.

Alexa'da tasarım değişikliği ile başlayan rüzgar sürüyor. Geçenlerde bahsettiğim arama kelimeleri özelliğinden sonra şimdi de Clickstream , Demographics ve Search Traffic özellikleri eklendi. Clickstream ile sitenize gelen ziyaretçilerin gelmeden önce ve geldikten sonra ziyaret ettikleri siteleri görebiliyor, Demographics ile de site ziyaretçilerinizin yaş, cinsiyet, eğitim durumu gibi bilgilerini görebiliyorsunuz. Diğer bir özellik olan Search Traffic ile de sitenize gelen ziyaretçilerin arama motorlarından gelme yüzdelerini görebiliyorsunuz. Alexa günden güne çok çok daha iyi bir hal alıyor. Tebrikler.

Agoda.com, daha önce çıkardığı iPhone uygulamasının başarısı üzerine daha gelişmiş yeni uygulamasını piyasaya sürdü. Yeni uygulama aynı zamanda Apple’ın çağ açan taşınabilir tableti iPad’e de uyumlu.

Taze taze bir dağıtımın haberini verelim. Magma Linux yaklaşık 4 yıllık bir çalışmanın ürünüymüş ve şimdi kullanılabilir durumda. Magma Linux 77 dilde hazır kurulumu destekliyor. Debian tabanlı olması sayesinde, Debian depolarındaki binlerce programı kullanabiliyorsunuz. İnternet bağlantısına gerek olmadan kurulum yapabileceğiniz Magma Linux'un Ofis, Ev, Sunucu ve Geliştirici olmak üzere 4 farklı versiyonu bulunuyor. 32 bit ve 64 bit desteği mevcut. Ayrıca her iki ayda bir güncel sürümünün çıkması bekleniyor. Ben de en kısa sürede Magma Linux'u kullanıp izlenimlerimi sizlerle paylaşacağım.