Css ile Yazıcı Dostu Web Sayfaları

Eğer makale tarzı yazılarınızı var ise , insanlar bunların çıktılarını almak isteyebilirler.Böyle bir durumda web sayfasının çıktısını almak kullanıcı için işkenceden başka birşey değildir.Peki ne yapmalı? Tabiki yazıcı dostu web sayfaları :) Css ve Javascript tekniklerini kullanarak bu tarz bir işlem yapılabilir.Ancak onlarca hazır yapılmışı varken baştan yapmaya ne gerek var değil mi ? Ailemizin listeleme sitesi smashing'den yazıcı dostu web uygulamaları yapmak için kullanılabilecek css/js uygulamaları.

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Yazıcı almak isteyen çok sayıda kişinin arasında kaldığı ikilem; kartuşlu mu yoksa tonerli bir yazıcı mı alınması gerektiği oluyor. Karar vermek için kartuşlu ve tonerli yazıcıların çalışma sistemleri hakkında bilgi sahibi olunması gerekiyor.

Bir web sitesine ya da blog'a resimlerinizi etkili bir biçimde eklemek ve bunu da slayt şeklinde görsellik kazandırarak yapmak istiyorsanız , ayrıca Flash vs. 'ye de bulaşmayayım diyorsanız işte bu uygulamalar tam size göre :

Flash SlideShow Maker : Bu uygulama en beğendiklerimin başında geliyor.Pek çok tema ve geçiş efekti mevcut.İsterseniz müzik de ekleyebiliyorsunuz.Yalnız tek sorun , eğer lisansını almazsanız slayt'ın sonuna kendi logosunu ekliyor.Bence çok da problem değil , 50 resimlik bir slaytta sadece son karede 1-2 saniye o resmin görülmesi.Programı kullanınca ne kadar işlevsel ve kullanışlı olduğunu göreceksiniz.

Rahat ve huzurlu yaşantısı ile bilinen İzmir, hayatınızı geçirmek için tercih edeceğiniz en güzel illerden biridir.

Artık haber odaklı sitelerde olmazsa olmaz haline geldi bu manşet haber uygulamaları. İstenilen haberlerin daha görsel ve etkili bir şekilde sunulmasında gerçekten işe yarıyorlar. Ayrıca siteye de farklı bir hava katıyorlar.