Yapay Beyin 2018 Yılında Üretilecek

2018 yılına kadar bilinçli ve zeki bir yapay beyin oluşturmayı amaçladıklarını söyleyen İsviçre Lozan Enstitüsü'nden Prof. Henry Markram, bu beynin düşünebilecek, hissedebilecek ve aşık bile olabileceğini söylüyor.

Projenin önündeki en büyük engellerin başında gelen mali konular ise İsviçre hükümeti ve IBM'in desteği ile aşılmış. Prof. Markram, şimdiden pek çok kişinin karşı çıktığı projenin, insanın öğrenme yeteneği ve zekasını da geliştireceğini söylüyor.

Kategori:

Yorumlar

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Şiirlerinde edebiyatın inceliklerini, bestlerinde de müziğin gücünü çok iyi kullanmış bir ozandır Aşık Veysel. Bugün onun hakkında bir şeyler yazmak istedim.

Dünyanın en büyük sanayilerinden biri olan ve Türk işadamının en çok ithalat yaptığı ülkelerin başında gelen Çin Halk Cumhuriyeti; özellikle cep telefonu yelpazesinde üretmiş olduğu imitasyon ürünleri Türkiye’ye satamaz hale geldi.

N8 modeliyle cep telefonu piyasasında kaybettiği etkisini ve popülerliğini geri kazanan Nokia’ nın N9 modelini piyasaya sürmesine kısa bir süre kala takliti çıktı. Nokia’ nın ilk MeeGo işletim sistemini kullanacak olan N9 modelini Nokia kullanıcılarıda merakla bekliyorlardı.

Aslına bakılırsa uzun zamandır ara ara farklı mecralarda dile getirmiştim bunu ama sonunda burada da bir yazı olarak dillendirmeye karar verdim.TeknoDergi'ye ağırlıklı olarak donanımsal konularda yazacak (zamazing gibi) editör aranıyor.Hatta yazı başı bir ücrete anlaşıp belirli bir miktara ulaşınca hesabına parayı da aktarabilirim.Önemli olan burayı kendi sitesi gibi kabullenip gelişimine katkı sağlayabilecek birisinin olması.Gönüllü olarak yazmak isteyen arkadaşlara da tabiki kapımız her zaman açık.Yapmanız gereken sadece iletişim kısmından mail göndermek.

Olası felaketlere karşı farklı gezegenlerin varlığını kabul etmek ve bu gezegenlere yerleşmek insanlığın geleceği açısından önemli bir yer tutmaktadır. Fizikçilere göre bir gezegene bağımlı kalmak türlerin geleceği açısından büyük bir risk arz etmektedir. Fakat bilimsel araştırmalar varlığımızın devamının şu anki güneş sisteminde bulunan gezegenlerde mümkün olmayacağını farklı bir güneş sistemine geçilmesi gerektiğini göstermektedir.