Yandex Sürpriz Bir Bir Şekilde Kendi Android Mağazasını Açtı

Arama motoru şirketi olarak tanıdığımız Yandex, arka arkaya sunduğu farklı servislere bir yenisini daha ekleyerek Android oyun ve uygulamalar içeren Yandex.Store isimli mağazasını tanıttı.

Anlaştığı ve anlaşacağı GSM şirketlerinin sattıkları Android akıllı telefon ve tabletlere gömülü olarak koyacakları Yandex.Store böylelikle hızlı bir şekilde yayılabilecek. Bünyesinde 38 bin civarında oyun ve uygulamayı şimdiden hazır hale getiren mağaza, ücretli olarak satılan içeriklerden %30 pay alacak.

yandex mağaza

Bu ayın sonuna doğru aktif bir şekilde kullanıma açılması planlanan Yandex Mağaza, Yandex’in mobil alanda da yer almak istediğinin önemli bir göstergesi olarak karşımıza çıkıyor.

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Rusya kökenli arama motoru Yandex, şimdi de internet tarayıcısı ürününü kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Türkiye zamanı ile 16:00’da kullanıma açılacak olan Yandex Tarayıcı, büyük bir heyecan yaratmış durumda.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye pazarına giren, Rusyanın önemli arama motoru Yandex, bugün de haritalar servisini Türkiye için hizmete açtı.

Yandex hayatımıza girdi gireli arama motoru özelliğinin yanı sıra bir çok işlevsel alt servisiyle de farklılığını ortaya koymuş durumda. Bunlardan biri olan ürün sorgulamalarına ise artık çok daha kapsamlı ve detaylı yanıtlar veriyor.

Eski bir video olmasına rağmen ben yeni gördüm. Bobiler'de yapılmış, Yandex'in arama sözcükleri ile ilgili yaptığı reklamlara da atıfta bulunularak epey eğlenceli bir video ortaya çıkarılmış.