Windows 7 Nasıl Kurulur ?

Microsoft 7'nin RC'leri (Release Candidate) çıktıktan sonra, pek çok Windows kullanıcısı Windows 7'yi indirip denemeye başladı. Tabii bu kurulum sürecini mevcut sisteminize zarar vermeden atlatabilmeniz için biraz da olsa tecrübeye ihtiyacınız var. Microsoft ise bu konuda yardım isteyenler için Windows 7 Release Candidate'in nasıl kurulacağını şurada anlatmış. Makale İngilizce. Microsoft Türkiye sitesine de baktım lakin Türkiye ekibi hala Windows Vista'da kalmış durumda. Resmi bir Türkçe yardım sayfası eklenirse konu ile ilgili ben de buraya not olarak ekleyeceğim.

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Yazılım dünyasının dev isimlerinden biri olan Microsoft, mobil sektörden de pay alabilmek için Phone 7'yi piyasaya sürmüştü. Pek çok kişiden olumlu not alan Phone 7'nin yeni sürümü Windows Phone 7 Mango da tanıtıldı.

Windows 7 ile ilgili her geçen gün yeni haberler geliyor. Bu seferki haber ise Windows'un en uzun süre kullanılan işletim sistemi olan XP ile uyumluluğuyla ilgili. Windows Vista'da XP için yazılmış bazı uygulamalar çalışamıyordu ya da sorunlu çalışıyordu. Microsoft bu durumu dikkate almış olacak ki, Windows 7'ye XP uyumluluğunu sağlayacak bir araç eklemeyi düşünmüşler. XPM (XP Mode), Windows 7 içerisinde bir sanallaştırma sağlayarak XP için yazılmış uygulamaları ona göre yorumlayarak çalıştırıyor. Vmware, VirtualBox gibi sanallaştırma yöntemlerinin aksine uygulamaları ayrı bir pencere içerisinde değil kendi içerisinde, aynı masaüstünde çalıştıracakmış.

Bu Windows kullanıcıları için iyi bir haber olsa da, bu işlem için Windows'un sizden isteyeceği minimum ram miktarını da merak ediyorum doğrusu :)

 

Microsoft ailesinin gözde işletim sistemi olan Windows, en son olarak Windows 7 ile kullanıcılara sunulmuştu ki gün geçmeden Windows 8’i duyurdu. Windows 8’i duyurmasıyla birlikte her gün Windows 8'e dair bir gelişme ve yeniliğin internet üzerinden dolaştığı gözlerden kaçmıyor.

Service Pack 2 ile Windows Vista ve MS Offlice 2007'yi daha iyi hale getirmeyi düşünen Microsoft doğru yolda.

Bilirsiniz kullandığınız bir programın yeni sürümü çıkınca hemen kullanmak istersiniz.Yeni özellikler, yeni görünüm vs.

Microsoft ise bu tadı paket güncellemeleri ile sağlayacak.Nasıl mı?

Şubat veya Nisan ayında çıkacak olan MS Windows Vista Service Pack 2 bir çok güncellemeyi içinde barındırıyor.Bu paket ile ODP denen yeni bir Office belgesi dosya formatı ortaya çıkacağı haberini aldık.

Yani toplamak gerekirse Vista kullanıcıları SP2 ile oldukça rahatlayacak.

Çıkan söylentilere göre Microsoft, masaüstü ve mobil platformları için Windows'da Android uygulamalrının kullanılmasına olanak sağlayacak. Bu konuda Microsoft içindeki görüşlerin farklılık gösterdiği de söyleniyor.