Wibiya Sosyal Araç Çubuğu İle Blogunuz Daha Kullanışlı Olsun!

FriendFeed, Twitter gibi sosyal medya platformlarının gelişmesi ile Blogların kullanım oranı gittikçe artıyor.  Bu artışın akabinde de ziyaretçilere hem görsel olarak hem de kullanışlılık olarak kaliteli bir blog yayınlamak zorunda kalınıyor. Blogunuzu daha kullanışlı hale getirmek için bazı üçüncü parti eklentileri blogunuza entegre edebilirsiniz. Bunlardan bir tanesi de Wibiya Sosyal Araç Çubuğudur.

Şuan bloglar için Wibiya adında Sosyal Araç çubuğu furyasına katılmalısınız. Wibiya araç çubuğunun nasıl bir şey olduğunu görmek için benim kişisel bloguma buradan göz atabilirisiniz. Benim blogum Blogger alt yapısında yayın yapmaktadır.  Örnek ekran görüntüsü aşağıdaki gibidir.

Drupal altyapısını kullananlar hiç üzülmesinler Wibiya onlar içinde özel olarak bir eklenti/modül hazırlamış.  

Buradan Drupal için gerekli modüle ulaşabilirsiniz. Veya Wibiya ana sayfasından kendinize bir hesap açıp daha kolay bir şekilde kurulum yapabilirsiniz. Benim tavsiyem Wibiya'nın kendi sitesinden bir hesap açıp blogunuza kurmanız yönündedir. 

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

İnternet, geçirdiği evrim ile belirli bir medya gücüne sahip oldu. Artık pek çok kuruluş internet organlarını kullanarak reklamlarını yapıyor, çeşitli siteler aracılığı ile kitlelere ulaşıyor. Viral reklam kampanyaları ana haber bültenlerine kadar çıkıyor.

Sadece web tasarımında değil , aslında hayatın her alanında , ulaşılmak istenen noktaya en iyi ve en çabuk şekilde giden yollar tercih edilmelidir.Konu web tasarımı olunca da pek çok araç tasarımcıların hizmetine açık şekilde beklemekte.Ailemizin listeleme sitesi m

Çocukları 6 yaşından küçük olan aileler diğer ailelere göre sosyal ağlara daha fazla vakit ayırabiliyor. Bu sonuca ise Media Audit (Medya Araştırma/İzleme) şirketi tarafından yapılan ve eMarketer magazininde de yer alan bir anket ile ulaşıldı.

Bildiğiniz gibi Wordpress, Blogger vb. bazı sistemler sadece üye olunarak verdikleri hosting ve subdomain ile hızlı bir şekilde blog vb. özellikler için sistemlerini kullanabilmenizi sağlıyorlar. Ancak Drupal'da resmi olarak geliştirilmiş böyle bir uygulama bulunmuyordu.

Sosyal Medya mecraları ilgi çekmeye devam ediyor ve kullanıcı sayısını sürekli artırarak markaların bu mecralarda yer almasını artık bir zorunluluk haline getiriyor.

PromoQube firması da sosyal medya ile ilgili ilgi çekici bazı bilgileri bir video haline getirmiş. Önemli ve çarpıcı veriler mevcut. İzlemekde fayda var.