Vestel Venüs 4.5, 5 ve 5.5 Cep Telefonu İncelemesi

Vestel Venüs 4.5, 5 ve 5.5 Cep Telefonu İncelemesi

Daha önce şurada da bahsettiğim şekilde, yurtdışından gelen cep telefonların ekstra vergi gelmesi söz konusu. Durum böyle olunca daha uygun fiyata telefon alabilmek için gözler iç pazardaki telefon üreticilerine dönecek. Bunlardan birisi de Vestel. Vestel'in akıllı telefonu Venüs'ün birden fazla modeli bulunuyor. Kısaca onların özelliklerini incelemeye çalışacağız.

Vestel Venüs'ün çeşitli tasarım ödülleri de bulunuyor. A Design Award & Competition tarafından, 2014'ün Dijital ve Elektronik Ürün Tasarımı kategorisinde Vestel Venus 5.0 V, Platinum Winner olmuş. Ayrıca Vestel Venus 5.0 V, Plus X Award 2014'te, telekomünikasyon kategorisinde tasarım ve kolay kullanım ödüllerini almış. Venüs'ün zil sesleri de 7 bölgenin Çayda Çıra, Misket vs. gibi ezgilerinden oluşuyor. Düzenlemeleri Cenk Erdoğan tarafından yapılmış.

Vestel'in başlangıç seviyesindeki telefonu Vestel Venüs 4,5. Fiyatı 449 TL. 145 gr ağırlığında ve 4,5 inç ekrana sahip. 5mp arka kamerası ve standart VGA ön kamerası bulunuyor. Android 4.3 ile gelen telefon, 512 mb ram'e sahip. 32 GB'a kadar da micro sd harici bellek desteği var. Ürün Vestel mağazalarından satın alınabiliyor.

Bir üst seviyedeki telefonun modeli Vestel Venüs 5.0. Bu cep telefonunun fiyatı ise 649 TL. 149 gram ağırlığındaki telefonda 5 inç ekran yer alıyor. Arka kamerası 8 mp, ön kamerası ise 2 mp. Ayrıca telefon 1 GB Ram'e sahip. İşlemcisi ise Dört çekirdekli, 1.2GHz Qualcomm Snapdragon 200.

Cep Telefonunun en üst model ise Vestel Venus 5.5. Fiyatı 899 TL. 180 gr ağırlığındaki telefon 5,5 inç ekrana sahip. 13 mp arka, 2 mp ön kamerası var. Android 4.4 işletim sistemine sahip, 1 GB Ram'i var ve işlemcisi Dört çekirdekli, 1.2GHz Qualcomm Snapdragon 400 işlemci.

Vestel Venüs telefon hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa resmi sitesine şuradan ulaşabilirsiniz. Vestel Venüs cep telefonu hakkında yorumları aşağıya bırakabilirsiniz.

Kategori:

Yorumlar

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları
osman karaman kullanıcısının resmi

Linuxcu oluşumları nedense sevmeye başladım onca yıl bilgisayar kullandıktan sonra.
Mesela crunchbangla firefox(crunchbangda iceweseal) eklentisi pearl crescent page server basicle ekran görüntüsü alıyorum.Çok hızlı ve inanın sorunsuz.Ama windows öyle mi?Java gereksinimi ,eksik eksik sayfa görüntüsü alma, bilgisayarı zorlama olaylarını saymazsak windowsta da pek bir şey farketmiyor diyormuşum.
Her neyse bunu anlattım ama şunu da anlatayım.İpod touch 5g 16 kullanmış birisi olarak ,derim ki ios işletim sistemi gerçekten çok güzeldi.Bence paranız varsa alın bir iphone.Mobil aletlerde daha androidin alacağı çok yol var bana kalırsa.İnanın ki ben linuxcuyum (gnu linux diyelim en iyisi) iki senedir ama bunuda söylemeliyim.

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Vestel, geçtiğimiz günlerde yepyeni ürünü iDock Wireless hoparlörünü piyasa sundu. İşte iDock Wireless'ın detayları;

İngiliz tabanlı teknoloji firması Razer ilk akıllı telefonunu tanıttı. Öncelikle Razer markasını yakından tanımaya çalışalım. Oyunculara özel aksesuar ve donanımlar üretiyor ancak diğer firmalardan oldukça üstün yani alanının en iyisi diyebiliriz.

Padfone 2, ASUS Yönetim Kurulu Başkanı Jonney Shih’in sunumuyla İtalya’da tanıtıldı.

Eskiden sadece “alo” demek ya da mesajlaşmak için kullandığımız cep telefonları artık hayatımızın neredeyse olmazsa olmazı. Bunda en büyük rolü oynayanlar da kesinlikle akıllı telefonlar.

Sony Xperia serisi, cep telefonu sektöründe özel bir yere sahip. Sony, diğer markalardan farklı ve kendine özgü değerleri ön plana çıkartıyor bu seride: Üstün fotoğraf kalitesi, uzun pil ömrü ve tasarım şıklığı.