Uydu İnternet İle Her Yerde Online Olun: Tooway

Uydu İnternet İle Her Yerde Online Olun: Tooway

Günümüzde en önemli iletişim aracı internet. Ancak mobil internet ve 3G her ne kadar yaygınlaşsa da operatörlerin çekmediği noktalarda, belki bazen gittiğimiz bir köyde ya da iş seyahetleri dolayısıyla geçtiğimiz yollarda internet erişimimiz olmayabiliyor. Bu konuda her yerden yüksek hızlı internet erişimi sağlayabilmenin en önemli yollarından birisi uydu internet teknolojisi.

Türkiye'de uydu internet erişimi sağlayıcılarından birisi de Tooway. Uydu internet erişimi sayesinde, telefon hattı üzerinden bağlanılan internet hızının 300 katına kadar yüksek hızda internet erişimine sahip olabiliyorsunuz. Peki Tooway size bu konuda ne sunuyor diye merak ediyorsanız; 22 Mbps'e kadar download ve 6 Mbps'e kadar upload hızı sağlayabiliyor.

Uydu internet ile internete bağlanabilmek için evinizin ya da bulunduğunuz herhangi bir yerin dışına küçük bir uydu anten yerleştiriliyor ve bilgisayarınıza uydu modeminizi takmanız yetiyor. Herhangi bir telefon hattına ihtiyacınız olmuyor. Tooway'in uydu internet için 10 GB, 25 GB, 100 GB gibi çeşitli bütçe ve ihtiyaçlara göre farklı ürün paketleri var. Eğer Tooway üzerinden bir uydu internet satın almak isterseniz, distribütörleri aracılığı ile kurulumları gerçekleştiriyorlar. Ancak eğer isterseniz kurulum kılavuzunu takip ederek siz de kurulumu yapabiliyorsunuz.

Eğer bulunduğunuz lokasyonda kablolu internet veya mobil gsm üzerinden internet erişiminiz yoksa ya da memnun değilseniz uydu internet seçeneğini de gözden geçirebilirsiniz.

Genel Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

6-21 Nisan tarihleri arasında İnternet Haftası kutlanıyor. Bu yıl da 12 Nisan'da Türkiye, internet ile tanışmasının 16.yılını doldurmuş olacak. İnternet haftası ile ilgili detaylı bilgilere ve yapılacak etkinliklere sitesinden ulaşabilirsiniz.

Aslında bir özeleştiri yaptığımız zaman 16 yıl geçmesine rağmen Türkiyede internetin durumunun hiç de iç açıcı olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Türkiye internetin ne olduğunu maalesef anlayamamıştır. Hala yasaklarla boğuşuyoruz, hala evimizdeki sınırlı internet ve kota'nın hesabını yapıyoruz. Kısaca bu durumlar mevcutken internet haftası kutlanacaksa bile bence buruk bir kutlama olmalı.

Kablolu Tv'nin kullanılabildiği / ulaştığı yerlerde aDSL yerine kullanabileceğiniz bir alternatiftir eski adı ile KabloNet yeni adı ile UyduNet. Kablolu TV ağında kullanılmayan bant genişliğinin kullanılması ile internet erişimi sağlanır. Fiyat olarak da daha avantajlı olduğunu söylemekte fayda var adsl'e göre. 512 Kbps sınırsız internet 17,57 TL ve 10 Mbps sınırsız internet 461,48 TL. Diğer tarifeler de bu iki fiyatın arasında. Ayrıca bu dönemlerde yeni aboneler için pek çok kampanya mevcut. Tüm bu kampanya bilgilerine şuradan ulaşabilirsiniz. Eğer bu kampanyalardan birisi ile uydunet abonesi olmayacaksanız dışarıdan yeni bir uydu net modemi almanız gerekecek. Bu durumda çok da fazla alternatifinizin olduğu söylenemez.

Finlandiya'da 2010 yılından itibaren 1 mbit internet kullanabilmek yasal hak haline geliyormuş. 2015 yılına kadar ise bu rakamı 100 mbit'e çıkartmayı hedefliyorlarmış.

Ülkemizde ise 1 mbit interneti bırakın herkesin kullanmasını, parasını vererek abone olanların bile pek çoğu sağlıklı olarak kullanamıyor. Zira 1 mbit değil 1 mbit'e kadar internet bize satılıyor. Telefon hattı olmadan internet alabilmenin herşeye rağmen hala mümkün olmadığı bir durumda, 1 mbit genişbant interneti herkesin kullanabilmesi şimdilik bize uzak görünüyor.

İnternet üzerinden her türlü alışveriş yapılırken araba neden alınmasın değil mi? İşte birkaç farklı araba ilanları bulabileceğiniz siteler :

GittiGidiyor Garaj: Popüler alış veriş sitesinin garaj bölümü.

Sahibinden Vasıta: Popüler alışveriş sitesinin vasıta bölümü.

Arabam: Uzun bir süredir yayın hayatına devam eden ve şimdilerde bir milliyet hizmeti olan site.

Araba: Detaylı bir araba alım-satım sitesi.

Otomax: Büyük araba alışveriş sitelerinden birisi.

Google yeni bir hizmeti kullanıma açtı : Public DNS. Google'ın Public DNS servisi ile vermeyi vaad ettiği şey ise daha hızlı bir internet. Bir site adresini tarayıcınıza yazdığınızda bunu daha hızlı çözümleyip size cevap vermeyi amaçlıyor.