Üniversitede Kredi Kullanan 623.000 Öğrenciye Haciz

Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun üniversitede okuyanlara sunduğu bir imkan olan öğrenim kredisi bursunu ödemeyen 623.000 kişiye, Maliye Bakanlığı tarafından haciz işlemi başlatılmış. Kendilerine bildirim yapılan bu durumda olan kişiler vergi dairelerinden taksitlendirme yapabiliyorlar. Taksitlendirme yapmayanların ise hesaplarından elektronik haciz yöntemi ile tahsilat yapılıyormuş.

Şu anda aylık 260 TL olan öğrenim kredisi, üniversite öğrencileri için önemli bir imkan. Bu nedenle bu çarkın işlemesi için de alınan kredilerin zamanında geri ödenmesi gerekiyor.

Siz de kredi borcunuzun olup olmadığını kredi geri ödeme sorgulaması yaparak şuradan öğrenebilirsiniz.

Genel Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK), bu sene üniversiteye gidecek öğrenciler için yurtlarda barınma, öğrenim kredisi ve katkı kredisi için başvuru tarihlerini açıkladı.

Bu yıl KYK yurtları 10 Eylül tarihinde hizmete açılacak.

Toplu para ihtiyacının artış gösterdiği günümüzde bankalar aracılığıyla birbirinden farklı kredi hizmetlerinden faydalanılabiliyor. Ancak tercih edilecek olan kredi için birtakım koşullara sahip olmak ve bazı koşulları zamanında yerine getirmek gerekiyor.

Günümüzde, bir ev ya da araba alırken, bunu peşin para ile alabilen kişi sayısı oldukça az. Bu nedenle ya bankalardan konut kredisi, taşıt kredisi gibi kredilere başvuruluyor ya da katılım bankalarının finansman modelinde yine benzer oranlarla bu nakit para ihtiyacı karşılanıyor.

Kredi kartları bilinçsiz kullanıldığı takdirde kötü sonuçlar doğursa da hayatın içinde önemli bir yere sahipler.Eğer bir e-ticaret siteniz varsa ve kredi kartı logolarına ihtiyaç duyuyorsanız , pek çok alternatif için şuraya göz atab

Yapı Kredi internet bankacılığı, tasarımını yakın bir sürede değiştirecek. Şu anda test sürecine katılmak isteyen Yapı Kredi kullanıcıları, yeni arayüzü kullanabiliyor. Benim ilk izlenimlerim olumlu oldu. Zira eski arayüzde özellikle Akıllı Rehber kullanımı zordu.