Twitter 2011'de Reklam Gelirini Üçe Katlayacak

Rekabet keşke kolay olsaydı. Ancak kolay olsaydı zirvenin sürekli el değiştirdiğini görmez miydik? İşte Twitter da böyle bir okyanusta değerini arttırmak için mücadele eden sosyal ağlar arasında yer alıyor. Twitter’ın bu yıl ki hedefi ise değerini 4 milyar dolara kadar çıkarmak.

Ancak bu aralar sular pek de durgun görünmüyor. Çünkü 15 milyar dolarlık tahmini değeri ile Grupon’un da adını 2011 yılında sıkça duyacağız. Hızla büyümeye devam eden Facebook gibi bir devi de eklediğinizde Twitter’ın işi şu an kullandığı model ile oldukça zor görünüyor. Bu nedenle üzerlerinde bir baskı oluştuğunu söylemek mümkün.

eMarketer yaptığı araştırmada Twitter için 2011 yılının sanılanın aksine oldukça iyi geçeceğini varsayıyor. Hatta 2012 yılı için daha iyimser tahminleri de var.

eMarketer hazırladığı araştırmada Facebook’un üstünlük kurduğu 2010 yılının rakamlarını baz almış. Elbette Twitter’da bu pastadan büyük bir dilim almayı isteyecektir.

Facebook’un Türkiye’de Twitter’a göre çok daha yoğun bir şekilde kullanıldığı düşünülürse Twitter’ın hedefe ulaşabilme ihtimali oldukça düşündürücü. Peki siz ne düşünüyorsunuz? Sizce verilen rakamlar gerçekçi mi? Twitter bu hedefe ulaşabilir mi? Yorum ekleyerek düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Mikro blogging'in en önemli temsilcisi olan twitter için yan sanayi gelişmeye devam ediyor. Twitter Image de bunlardan birisi ve twitter hesabınızın arka planını özelleştirmenize yarıyor. Sunduğu uygulamalar ile size özel arkaplanlar oluşturabilir , şuradan ücretsiz arkaplanlar'a bakabilir, buradan da arkaplan resmini nasıl uygulayacağınızı öğrenebilirsiniz.

Geçtiğimiz günlerde Ashton Kutcher ve CNN'in yaşadığı rekabetten sonra  Twitter adından daha da sık söz ettirmeye başladı. Türkiyede de Twitter kullanıcılarının sayısı git gide artıyor. Hal böyle olunca bir farklılık yaratmak da gerekiyor.

Her gün onlarca site Drupal üzerine inşa ediliyor. Bunların içerisinde büyük kurumların web siteleri yer aldığı gibi, çeşitli startupların da siteleri yer alıyor. Yakın zamanda açılan Twitter Developers sitesi de bunlardan birisi.

Twitter, 140 karaktere anlatacaklarını sığdıramayanlar için 6 saniyelik video ekleme özelliği olan Vine'ı duyurdu! Yanlış duymadınız, 6 saniye.

Twitter'a Türkiye'den erişim, dün gece mahkeme kararı ile engellendi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ""twitter mivitır hepsinin kökünü kazıyacağız" açıklamasının ardından yapılan bu engelleme sadece Türkiye içerisinde değil, Dünya çapında da büyük ses getirdi.