Teknoloji Uzmanı Kedi Pati

Turkcell’in Temmuz ortası piyasaya sürülen telefonu MaxiPLUS 5’i sonunda yakından görme şansım oldu. T serisinin en son üyesi MaxiPLUS 5’te de diğer kardeşleri gibi Android işletim sistemi kullanılmış. Özellikle telefonun hafifliği ve tasarımı çok hoşuma gitti. Arka kapağının hissiyatı ve üzerine basılan logo çok güzel duruyor.

3.5 inç boyutundaki HVGA teknolojisine sahip ekranı ve dokunmatik kalitesi çok başarılı. 5 MP kamerası, NFC desteği ve Mobil Asistan uygulamaları da telefonu rakipleri arasında öne taşıyor. Özellikle Mobil Asistan, Türkçe anlaması ve Turkcell tarafından geliştirilmiş olması ile adeta Siri’ye rakip olmuşa benziyor.

Bu incelemeyi yazmadan önce diğer insanlar ne düşünmüş telefon hakkında diye bir araştırma yaparken gözüme bir hayli ilginç bir inceleme videosu takıldı. Turkcell MaxiPLUS5’i benim gibi bir çok insanın yanı sıra bir de kedi incelemiş. Adı Pati olan bir kedi, inanılmaz ama gerçek, kutudan USB çıkarıyor, televizyon kanalları arasında geziyor, scroll ile radyo ayarlıyor. Kesinlikle seyretmeniz gerekiyor..

MaxiPlus5 hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız tıklayın.

Bir bumads advertorial içeriğidir.

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Ülkemizde yerli siteler tarafından çok fazla kullanılmasa da TeknoDergi gibi bazı sitelere OpenID hesabınız ile giriş yapabilirsiniz. Tabii dünya çapında Blogger, Myspace gibi pek çok büyük uygulamaya da OpenID hesabınız ile giriş yapabilirsiniz. OpenID sizi her siteye giriş yapabilmek için tekrar tekrar hesap oluşturmaktan kurtarır.

ŞifreYok ile ise bu işi biraz daha güvenli ve sade hale getirip, eğer bir Turkcell kullanıcısı iseniz Turkcell Mobil İmza'nız ile OpenID destekli sitelere girebilirsiniz. ŞifreYok'u nasıl kullanabileceğinizi daha detaylı olarak şuradan öğrenebilirsiniz.

Turkcell bir kampanya başlattı : EvTurkcell .Bu sayede cepten sabit hatları aramak çok daha ucuz.Peki bu nasıl oluyor? Sİz evinizde iken 8008 numarasını arıyorsunuz ve sisteme evinizin konumunu tanıtıyorsunuz.Daha sonra sabit hatlı bir numarayı ararken "Evde Turkcell'le indirim" anonsunu duyunca indirimli arama yaptığınızı anlıyorsunuz.Bu kampanyanın detaylarını şuradan öğrenebilirsiniz.

Avea ise bu kampanyaya misilleme olarak Türkiye'nin neresinde olursanız olun nisan ayı boyunca sabit telefonları 30 dakika ücretsiz arayabileceğiniz bir kampanya başlattı.Onun detaylarını da buradan öğrenebilirsiniz.

Turkcell, dünyanın en prestijli üreticilerinden Samsung’la yaptığı özel bir anlaşmayla; 3G uyumlu Samsung Preston S5603’ü, 599 TL’lik fiyatıyla satışa sundu. Ayrıca Turkcell, Samsung Preston S5603 alanlara bir aylık mobil internet paketi hediye ediyor.

Samsung Preston S5603 kullanıcıları; çekici tasarımı ve full dokunmatik ekranıyla dokunarak, çekerek, bırakarak cihazı kolayca kullanacak, 3.2 MP kamerası ile ayrıca dijital kamera taşımak zorunda kalmadan kaliteli fotoğraf çekmenin keyfini yaşayacak.

3G-HSDPA 7.2 Mbps, 28 inç QVGA, TouchWiz kullanıcı arayüzü, widgetlar,  internet tarayıcı özellikleriyle öne çıkan Samsung Preston S5603’un 80 MB dahili hafızası bulunuyor. Ayrıca, + MicroSD desteği sayesinde  hafıza 8 GB’a kadar yükseltilebiliyor. 2 GB’lık bir SD kart da ürünle birlikte hediye ediliyor.

Dünyanın ilk ÇalarkenDinlet Reklam Platformu TonlaKazan’a bir birincilik ödülü de dünyanın en prestijli organizasyonlarından Meffy’den geldi.  TonlaKazan, uluslararası arenada kısa zamanda aldığı 3 birincilik ödülüyle 2009’a damgasını vurdu!

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, MEF (Mobil Eğlence Forumu) tarafından düzenlenen Meffy Ödülleri’nde TonlaKazan servisi ile “En İyi Mobil Reklam Kampanyası” kategorisinde birincilik ödülünü kazandı. Ödüller, 23 Haziran’da Londra’da düzenlenen gala gecesinde sahiplerine verildi.