TeknoDergi TRT 'de

Geçtiğimiz pazar günü Trt İnt ve Trt Türk'de yayınlanan TürkSite programında TeknoDergi tanıtıldı.Buradan yapımda emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletiyorum.Anlatımda açık kaynak uygulamalar ve Drupal'a dikkat çektikleri için de pek bir memnun oldum.Zamanla daha da iyi yerlerde oluruz umarım...

Kategori:

Yorumlar

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Drupal kullanıcılarının sesleri gün geçtikçe artıyor bir zamanlar drupal'ı türkiyede tanıtmak için bir web site girişimimiz olmuştu ama fazla ilgi göremediğimiz için kapatmak zorunda kaldık.
Çalışmalarınızda başarılarınızın devamını dilerim.

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Bu siteyi yayına aldığım ilk günü çok net hatırlamasam da, sitenin adı ve domainine karar verip aldığım anı çok iyi hatırlıyorum. Kesinlike çok heyecan verici bir dönemdi.

Daha önce Drupal Erp ve Axapta'dan bahsetmiştim. Bu uygulamaların dışında kullanabileceğiniz başka alternatif ERP uygulamalarını da tanıtmaya devam ediyorum.

Drupal varsayılan olarak diğer pek çok sisteme göre oldukça güvenli. Açık kaynak bir projeyi kullanırken güvenliği sağlamanın birinci adımı elbette güncellemeleri takip etmek ve anında uygulamak. Ancak bunun dışında saldırganlara karşı alınabilecek başka önlemler de var. Sitelerimizin güvenliği için, onların işlerini olabildiğince zorlaştırmalıyız.

Peki Drupal 7 için yapabileceğimiz ne gibi güvenlik çalışmaları var?

Turkcell , Jsp geliştiricileri için bir framework yayınladı : Isola . Isola Gnu/Gpl ile lisanslanmış bir özgür yazılım. Turkcell 'den özgür yazılım'a böyle bir destek gelmesi çok sevindirici. Isola ile ilgili dökümantasyonu da gayet iyi hazırlamışlar.Örnek uygulamalar da geliştirmişler.Umarım bu burada kalmaz ve daha pek çok açık kaynak uygulama görürürüz Turkcell Teknoloji Labs sayfalarında.Isola'yı indirmek için şuradan buyrun.

Sizlere de zamanın popüler kültür etkisinde kalmış çiftlerinden değilsiniz eğer sevgililer günü geldiği zaman erkek arkadaşınız için özgün bir hediye bulmanın ne denli değerli bir şey olduğu hakkında fikriniz bulunuyordur.