TeknoDergi 10 Yaşında

TeknoDergi 10 Yaşında

Bu siteyi yayına aldığım ilk günü çok net hatırlamasam da, sitenin adı ve domainine karar verip aldığım anı çok iyi hatırlıyorum. Kesinlike çok heyecan verici bir dönemdi. 10 yıl önce, teknodergi.org yayın hayatına başladığında blog yazma kavramı ve teknolojinin içinde bulunduğu durum ile bugün geldiğimiz nokta birbirinden çok farklılaştı. Artık blog yazmak çok daha zor ve emek isteyen bir iş haline dönüştü. Zorluğu artarken, gördüğü değer aynı derecede arttı mı derseniz, o günlerde var olan pek çok blogun yayın hayatına devam etmiyor oluşu sanırım bir cevap olacaktır.

Bir 10 yıl daha yaşar mı bu mecra? Kim bilir? Geçen zaman ile hayatlarımız, yaşayış şekillerimiz o kadar hızlı değişiyor ki, bir sonraki yılı bile öngörebilmek için iyi bir futurist olmalısınız... Bu nedenle biz şimdilik "umarım" bir 10 sene daha buralarda oluruz diyelim :)

Yıllardır sürekli takip eden ya da yolu bir şekilde buraya düşüp içeriklerden faydalanan ve yorumunu esirgemeyen herkese de bu vesileyle teşekkürler.

Kategori:

Yorumlar

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları
Devrim Mehmet kullanıcısının resmi

Merhabalar, 10.yılınızı tebrik ederek başlamak istiyorum.

Blog dünyasına yeni bir giriş yapmayı amaçlayan biriyim, yazınızı okuyarak düş kırıklığına uğradığımı belirtmek isterim çünkü heves kırıcı oldu benim için :) 10 Yıl sizin çok uzun bir süre sabrınızı fark etmemek imkansız başarınızı görmemek mümkün değil zaten...
Bende sabırlı biriyim uzun soluklu bir projem var sizin bloğunuza çok yakın, slogan itibariyle aynı amaçları hedefliyoruz diyebilirim. Tabi daha başlangıç aşamasında olmak sizin 10 yıl öncesindeki hevesinizi taşımak umarım benide 10 yıl götürür :)
Ben 10 yıl geriden geliyorum ama öğrenecek bilginin arttığı ve bitmeyeceği kanaatindeyim umarım benide sizin gibi uzun süreli bir blog hayatı bekliyor. Blog dünyasının çöplüğe döndüğü bu günlerde değerli blog sayfası üretmeyi hedefliyorum.
Bloğunuza drupal heycanı sürüklemişti beni, ama fark ettimki sizden öğrenecek çok şey var. Size bir 10 yıl daha dileyerek bizlere yol gösteren bloglarınıza devam etmenizi rica ediyorum. Tecrübelerinizden faydalanmak ve kendimi geliştirmeyi umut ediyorum. İyi ki varsınız Nice 10 yıllara..

Öncelikle, hem güzel hem de uzun uzadıya içinizdekileri anlattığınız yorumunuz için teşekkürler. Yorumunuzda değindiğiniz gibi, yeni bilgi hiçbir zaman bitmeyecek ve insanlar bunları öğrenebilecekleri kaynaklar aramaya devam edecek. Ama bu yeni bilgilerin hayatımıza giriş hızı o kadar arttı ki, kişisel bir blog olarak her teknolojik gelişmeye yetişmek ve bunu okuyucular ile paylaşmak neredeyse imkansız hale geldi. Benim nacizane tavsiyem; eğer tek başınıza, kişisel çabalarla yaşatacağınız bir blog olacaksa, her haberi paylaşmaya çalışan bir siteden ziyade, spesifik ve sizin de ilgi alanınız olan tek bir alana hizmet eden bir blog açmanız olur. Bu sayede odaklanacağınız içerik sayısı azalır ve ürettiğiniz içeriğin kalitesi artar.

Umarım hedeflerinize ulaşırsınız :)

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Sadece web tasarımında değil , aslında hayatın her alanında , ulaşılmak istenen noktaya en iyi ve en çabuk şekilde giden yollar tercih edilmelidir.Konu web tasarımı olunca da pek çok araç tasarımcıların hizmetine açık şekilde beklemekte.Ailemizin listeleme sitesi m

Google yeni bir hizmeti kullanıma açtı : Public DNS. Google'ın Public DNS servisi ile vermeyi vaad ettiği şey ise daha hızlı bir internet. Bir site adresini tarayıcınıza yazdığınızda bunu daha hızlı çözümleyip size cevap vermeyi amaçlıyor.

Apple'ın geçmiş olduğumuz günlerde tanıtımını yaptığı yeni işletim sistemi iOS6'nın betasının internette yayınlaması ile beraber, küçük test sonuçları da gelmeye başladı.

Eğer Linux kullanıyorsanız ve Firefox'u çok daha hızlı bir halde kullanmak istiyorsanız SwiftFox'u deneyebilirsiniz. SwiftFox Intel ve Amd işlemcilere göre farklı olarak paketlenmiş. Ayrıca deb paketleri de bulunuyor.

Geçtiğimiz pazar günü Trt İnt ve Trt Türk'de yayınlanan TürkSite programında TeknoDergi tanıtıldı.Buradan yapımda emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletiyorum.Anlatımda açık kaynak uygulamalar ve Drupal'a dikkat çektikleri için de pek bir memnun oldum.Zamanla daha da iyi yerlerde oluruz umarım..