Türkiyede Reklam Sektörü ve Pilli İlan'ın Kalitesi

Daha önce pilli ilanın açıldığını şurada ve burada belirtmiştim.Daha sonra verdiğim ilanlardan yola çıkarak , doğru kullanıcı profilini seçmenin önemli olduğuna da şurada değinmiştim.Aradan uzun süre geçti tabiki ve ben bu süre içerisinde yine ara ara pilli ilan'ı kullanmaya devam ettim.

Bu süre içinde , geçtiğimiz günlerde pilli'den hafif uyku "50 Ytl ile internette ne kadar tanıtım yapabilirsiniz?" başlıklı bir yazı yazdı.Burada adwords,facebook,adklik ve adnet gibi servisler incelenmiş ve sonunda da bir pilli ilan incelemesi yapılmıştı.

Benim kişisel görüşümü sorarsanız , gerçekten de pilli ilan bu servislerden çok daha önemli bir misyon'a ve avantaja sahip , çünkü nokta atışı yapabiliyor.

Neyse efendim ben de bu nokta atışının gücünün farkına deneyerek varmış biri olarak , yine sıcak mekanımız için bir reklam girişiminde bulundum geçenlerde.Pilli ilan'a girdim , reklamı oluşturdum siteleri ve yayın tarihini seçtim , para ödeme kısmına geldim.Lakin daha önce hep kredi kartı ile ödemeyi yapmama rağmen , kredi kartımın kullanım süresinin dolması ve benimde bir türlü fırsat bulup bankaya gidip yeni kartı alamamamdan dolayı bu sefer Eft ile ödeme yapmak zorunda kaldım.Kendi hesabımdan pilli hesabına ödeme yapılması için eft talimatını verdim ve onayı beklmeye başladım.Lakin gece 00:00 oldu ama hala onay gelmedi.Ertesi gün baktığımda ilan durum sayfasından reklamım da silinmişti ve yayında değildi.Durumu soran kızgın bir mail attım pilli yetkililerine,Onlar da bana , aynı gece 12'ye kadar sürekli hesaplarını kontrol ettiklerini ama ödemenin geçmediğini , belki benim bankamın Eft işlemini iptal etmiş olabileceğini söylediler.Ben de hesabıma girip durumu kontrol ettim.

Evet , pilli haklıydı , İş bankası ödemeyi gerçekleştirememiş(hesap numarasında bir problem olmuş sanırım) ve bana da gerçekleşmediğine dair hiç bir bilgi/mail göndermemişti.Bu durumda tabiki haksız yere pillinin üzerine gitmiş oldum.Ve dahası bugün akşam işten çıkmış , yolda eve giderken telefonum çaldı.Arayan Pilli Network'ten Hasan Yalçınkaya'ydı.Problemin durumunu sordu , ben de kendi bankamdan kaynaklandığını söyledim ve özür diledim kendilerinden tabiki :) İşin açıkçası hem şaşırdım , hem de işlerine gösterdikleri hassasiyet ve bu denli yakından ilgileniyor olmalarından dolayı çok memnun oldum.Sevgili Hasan bey'e buradan da teşekkürlerimi sunuyorum.

Efendim gördüğünüz gibi Pilli İlan'ı ben sevdim.Eğer doğru seçim yapıp , reklamınızla ilişkili sitede ilan verirseniz , gerçekten etkili oluyor.İnternette reklam vermeyi düşünenlerin Pilli İlanı daha öncelikli bir konuma yerleştirmelerini tavsiye ediyorum.

Kategori:

Yorumlar

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Türkiyenin önde gelen içerik siteleri ağı olan pilli network , şimdi farklı bir proje ile karşımızda : Pilli İlan.

Ve nihayet pilli network ilan sitesini yayına aldı : pilli ilan .

Pilli Network'ten Aylin Yalçınkaya ile Webrazii.Tv 'de yapılmış bir söyleşi.Ayrıca arka tarafta masanın başında yer alan çift tahminlerime göre çağatay ve gülnur :)

Başarılı bir dijital pazarlamanın sırrı internet reklamlarıdır, internet reklamları sayesinde hem online hem de fiziksel mağazanızın satışlarını artırabilir, marka bilinirliğini yükseltebilir ve yeni müşteriler edilebilirsiniz.

Ülkemizde tüketicilerin hizmet aldığı pek çok enerji kurumu var. Enerjisa da bunların önde gelenlerinden birisi. Örneğin İstanbul Anadolu yakasında oturuyorsanız, siz de muhtemelen elektrik hizmetini Enerjisa'dan alıyorsunuzdur.