Türkçe - İngilizce Online Çeviri Siteleri

Türkçeden bir başka dile ya da başka bir dilden Türkçe'ye çeviri pek çok durumda ihtiyaç duyabileceğimiz birşey. Bunu sadece İngilizce olarak düşünmemek gerekir. Zira artık pek çok kişi en azından ikinci dili olarak İngilizce'yi konuşabiliyor. Peki ya diğer diller? Çözüm internette. Tam olarak 100% doğru çalışan servis bulmak pek mümkün olmasa da bazı çeviri sitelerinin yaptıkları tercümeler, en azından fikir vermesi açısından iyi olabiliyor. İşte online olarak kullanabileceğiniz bazı çeviri servisleri :

Google Translate : Geçtiğimiz aylarda çeviri yapılabilen diller arasına Türkçe'nin de eklenmesiyle Google bu alanda da tahta oturdu diyebiliriz. İmla kurallarına uyularak yazılmış metinlerde başarı oranı yüksek. Ayrıca Türkçe ile birlikte Almanca, Arapça, Arnavutça, Bulgarca, Çekoslavakça, Çince, Danca, Endonezya Dili, Estonyaca, Filipince, Fince, Fransızca, Galiçyaca, Hırvatça, Hintçe, Hollandaca, İbranice, İngilizce, İspanyolca, İsveçce, İtalyanca, Japonca, Katalanca, Korece, Lehçe, Letonyaca, Litvanyaca, Macarca, Maltese, Norveçce, Portekizce, Romenca, Rusça, Sırpça, Slovakça, Slovence, Tay Dili, Ukraynaca, Vietnamca ve Yunanca dillerini destekliyor.

Babylon Translation : Babylon da Türkçe'ye destek veriyor. Metinlerinizi çok uzun olmamak kaydıyla Türkçe'den pek çok dile çevirebilirsiniz.

Hemen Çevir : Uzun bir süredir Türk kullanıcılara hizmet veren bu site ile sadece İngilizceden Türkçeye çeviri yapabilirsiniz.

Bunların dışında pek çok site daha bulabilirsiniz lakin o sitelerin pek çoğu da çeviri için arka planda Google Translate'i kullanıyor. Bu nedenle onları eklemenin bir anlamı yok.

Kategori:

Yorumlar

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Online çeviri hizmetleri sayesinde artık siz de sözlük ve çeviri merkezi aramayacaksınız. Çünkü gelişmiş dünya ve teknolojisi sayesinde artık online çeviri hizmetini web siteleri üzerine kurulmuş çeviri araçları ile yapabilirsiniz.

Google'ın çeviri servisi Google Translate , desteklediği diller içerisine Türkçe'yi de eklemiş. Gerçi pek sağlıklı bir çeviri yaptığını söyleyemeyeceğim. Daha çok yol alması gerekiyor ama yine de Türkçe'nin de desteklenmesi sevindirici.

Düzenleme : Yaptığım yoğun  testler sonucu Türkçe - İngilizce çevirinin gayet başarılı olduğunu gördüm fakat  İngilizce - Türkçe çevirinin dediğim gibi biraz daha gelişime ihtiyacı var.

Her ne kadar ülkemizde Recep İvedik filminden sonra popülerliğini bir nebze olsun yitirse de - :) - Facebook hala işini iyi yapan bir site.İlk zamanlar ingilizce bilmeyenler için bazı eklentiler yardımı ile site Türkçe kullanılabiliyordu.Daha sonra sessiz sedasız arka planda sürdürülen facebook'u türkçeleştirme çalışmalarına da bir yolunu bulup , girip kullanma imkanı doğmuştu.Ama artık hiçbir ek çabaya gerek kalmadan facebook'a girince site Türkçe geliyor.Ne diyelim , yurdum insanına hayırlı olsun :)

Facebook sayfalarında yaklaşık 2-3 ay önce devreye alınan bir özellik olmasına rağmen benim gözümden kaçmış. Belki benim gibi atlayanlar vardır diyerek paylaşayım dedim.

Günümüzde İngilizce artık pek çok iş kolunda çalışmak için artı bir avantaj değil zorunluluk halini aldı.