Sosyal Mecra ile Sosyal Medya'dan Haberler

İnternet, geçirdiği evrim ile belirli bir medya gücüne sahip oldu. Artık pek çok kuruluş internet organlarını kullanarak reklamlarını yapıyor, çeşitli siteler aracılığı ile kitlelere ulaşıyor. Viral reklam kampanyaları ana haber bültenlerine kadar çıkıyor.

Tüm bunların yanında, "sosyal medya" dediğimiz kavram kendi içerisinde kendi ünlülerini de oluşturuyor. Pek çok ismi friendfeed, twitter gibi sitelerde binlerce kişi takip ediyor.

Sosyal Mecra ise, "Yeni Medya Söylentileri" sloganı ile yayın yapıyor ve sizleri sosyal medyada olan gelişmeler hakkında bilgilendiriyor. Ayrıca sosyal medya ünlüleri ile yapılan söyleşiler de yer alıyor.

Sosyal medya'dan haberdar olmak istiyorsanız, Sosyal Mecra takip edebileceğiniz bir blog olarak yayınını sürdürüyor.

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Sosyal Medya mecraları ilgi çekmeye devam ediyor ve kullanıcı sayısını sürekli artırarak markaların bu mecralarda yer almasını artık bir zorunluluk haline getiriyor.

PromoQube firması da sosyal medya ile ilgili ilgi çekici bazı bilgileri bir video haline getirmiş. Önemli ve çarpıcı veriler mevcut. İzlemekde fayda var.

Türkiye’nin en çok tercih edilen çocuk ve gençlik portalı Tipeez.com, iki yıldan kısa bir zamanda 1.000.000 üyeye ulaştı!

Ahanda ben! Bu videoyu izlediğim anda nöbetçi eczane aradığım gece aklıma geldi! Ben izlerken çok güldüm çünkü hakikaten biz erkekleri yansıtıyor! Oldukça eğlenceli! Filmdeki adam evden ilk çıkışında çok heyecanlı, sanırım fiziksel aktivite içine girecek onun için bir şeyler arıyor olabilir.

FriendFeed, Twitter gibi sosyal medya platformlarının gelişmesi ile Blogların kullanım oranı gittikçe artıyor.  Bu artışın akabinde de ziyaretçilere hem görsel olarak hem de kullanışlılık olarak kaliteli bir blog yayınlamak zorunda kalınıyor. Blogunuzu daha kullanışlı hale getirmek için bazı üçüncü parti eklentileri blogunuza entegre edebilirsiniz. Bunlardan bir tanesi de Wibiya Sosyal Araç Çubuğudur.

Facebook, Graph Search adını verdiği, Sosyal Ağ Araması özelliğini kullanıma açtı. Sosyal Ağ Araması beta olarak şu anda sadece Facebook'u İngilizce kullanan ABD lokasyonlu kişilere açık. Ancak Sosyal Ağ Araması tanıtım sayfasında Türkçe bilgiler yer alıyor.