Soru Cevap Sitelerinin Yeni Oyuncusu: Soru Şehri

Soru Cevap Sitelerinin Yeni Oyuncusu: Soru Şehri

Soru-Cevap alanında Türkiye'de pek çok site var. Özellikle İslami soru-cevap siteleri oldukça popüler. Belirli alanlara yönelmiş - hayvanlar, bilgi teknolojileri vs. - niş soru cevap sitelerinin de çekirdek kullanıcı kitleleri var. Bununlar beraber bu alanda ne yazık ki çöp site de oldukça fazla. Soru-Cevap alanına kalite getireceğini düşündüğüm yeni girişimin adı ise Soru Şehri.

Soru Şehri, şehir bazlı bir soru cevap sitesi. Türkiyedeki iller hakkında sorular sorup, o ilde yaşayan ya da o il hakkında bilgisi olan kullanıcılardan cevap almanızı sağlıyor. 81 ilin dışında, Kıbrıs ve Türkiye Dışı kategorileri de var. Kategori demişken; eğer sorunuz hiç bir şehir ile ilgili olmayan, genel bir soru ise, bunun için de Soru Şehri'ni kullanabiliyorsunuz. Sitede sorular için pek çok kategori de yer alıyor.

Soru Şehrinde üyeler, sordukları soru ve verdikleri cevaplar ile puanlar kazanıp şehrin şöhretleri arasına giriyorlar. Ayrıca sorulan sorunun topluluk tarafından oylanmasına, ziyaret edilmesine göre de çeşitli rozetler kazanılıyor.

Sitenin mobil desteği de bulunuyor. Ayrıca üyeler isterlerse soru-cevap dışında yazmak istedikleri varsa, günlük de tutabiliyorlar.

Sistemin şu anki hali oldukça umut verici ve gelişmeye açık. Sonuçta, hemşehri muhabbeti yapmayı seven anadolu insanları olarak, Soru Şehri'nin de soru cevap alanında sevileceğini düşünüyorum.

Kategori:

Yorumlar

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları
murat ali kullanıcısının resmi

gerçekten soru-cevap sitelerine kalite getirmişsiniz, tebrik ederim. drupal'le olduğunu görmek beni ayrıca mutlu etti. bir sorum olacak size, sitede kullanılan rozetler userpoints modülü ile yapıldı?

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Formspring'in kapanmasının ardından açılan yeni servis'in adı Spring Me. Spring.me'de ask.fm ve formspring.me'de olduğu gibi size sorular sorulabiliyor, benzer konulardaki soruları bulabiliyorsunuz. Fotoğraf ekleyip, eklediğiniz fotoğraflara açıklamalar ekleyerek meme oluşturabiliyorsunuz.

Youtube, ülkelerin liderleri ile insanları buluşturuyor. Youtube World View adı verilen programda, ziyaretçiler belirlenen tarihe kadar sorularını site üzerinden gönderiyorlar.

Youtube World View'in şu andaki konuk lideri Sn. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül. Siz de Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e soru sormak için şurayı ziyaret edebilirsiniz.

PeterAnswers'ı ingilizce olduğu için anlayamayan yurdum insanına Türk arkadaşlar düşünüp

Son günlerde telefonuma yüklediğim bir oyunla keyifli zaman geçiriyorum; Peak Games'in Kim Bilir isimli oyunu. Benim gibi bilgi yarışmalarının hastasıysanız sizin de seveceğinize eminim. Kim Bilir'i oynarken bir internet bağlantısı da gerekmiyor.

Son birkaç gündür yeni bir web oyuncağı popülaritesini arttırmaya başladı : FormSpring. Formspring, oluşturduğunuz hesabınız üzerinden size sorular sorulmasını sağlıyor.