Sony Xperia: Hem Telefon Hem Fotoğraf Makinesi

Sony Xperia: Hem Telefon Hem Fotoğraf Makinesi

Sony Xperia serisi, cep telefonu sektöründe özel bir yere sahip. Sony, diğer markalardan farklı ve kendine özgü değerleri ön plana çıkartıyor bu seride: Üstün fotoğraf kalitesi, uzun pil ömrü ve tasarım şıklığı. Açıkçası hepsini de gayet iyi başarıyor. Sony Xperia serisindeki tüm telefonlar, muhteşem kameralara sahip. Hatta, neredeyse her biri DSLR bir kamera klasmanında değerlendirilebilir. Öncelikle MP değerleri çok yüksek, örneğin yeni çıkan Galaxy S6 bile ancak 16 MP büyüklüğünde bir kamera kullanırken, Sony, Xperia serisinde yıllardan bu yanan 20.7 MP kamera kullanıyor. Ancak MP herşey demek değil elbette, Sony bu yüksek değeri oto-fokus, hareket algılayıcı, Zeiss lenns ve özel grafik işlemcisi gibi donanımlarla destekliyor. Neticede, görüp görebileceğiniz en kaliteli fotoğrafları çekmeyi başarıyor. Bir Sony Xperia sahibi olduğunuzda, aynı zamanda çok kaliteli bir fotoğraf makinesi satın almış oluyorsunuz.

Pil ömrü demiştik, değil mi? Sony, batarya ömrünü uzatmak için STAMINA adını verdiği özel bir yazılım kullanıyor. Yazılım, arka planda çalışan gereksiz uygulamaları kapatıyor ve belli bir eşik aşıldığında telefonun ayarlarını da (ekran parlaklığı, Wi-Fi bağlantı durumu vs.) kapatarak pil ömrünü ortalama 3-4 saat uzatabiliyor. Yani rakipleri 10 saat pil ömrü verebiliyorsa, bu süre Sony Xperia modelleri için 13-14 saat oluyor. Bu başarılı seriye ait tüm telefon modellerini http://www.bilio.com/cep-telefonu-c3277/sony/ adresinden edinebilirsiniz.

Etiketler:

Genel Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Sony, diğer akıllı telefon üreticilerinin aksine “en son teknolojiye” değil, onu meşhur eden değerlere oynuyor: Sağlamlık, güzellik, müzik ve fotoğraf kalitesi. Açıkçası bunu da gayet iyi başarıyor.

Cep telefonu kullanıcılarının her yeni gün beklentileri de değişiyor. Akıllı cep telefonu denilince akla gelen markalar içinde yer alan dünya devi Sony daha orta düzeyde yaratmayı planladığı akıllı telefonda bulunan özellikleri ile tüketicilerin ilgisini ve beğenisini kazandı.

Sony'nin tanıttığı yeni ürünü Xperia Z2, özellikleri ile dikkat çekiyor. Sony Xperia Z2 20.7 megapixel kamerası ile 4 GB kesintisiz video kaydı yapabiliyor. 5.2 inç ekran boyutuna sahip ürün, 3 GB ram ve 4 çekirdekli 2.33 Ghz işlemciye sahip. Ürünün tanıtım videosunu aşağıda bulabilirsiniz:

Öncelikle Sony Ericsson'un X10 Xperia'sının görünüşünü beğendiğimi söylemeliyim. Cihaz Android işletim sistemini kullanıyor. Telefonda yer alan 8 Mp kamera da gayet etkileyici. Ekran çözünürlüğü ise 480x854 piksel.

Sony, Xperia NXT (Gelecek Kuşak) serisinden Xperia S ile Android telefon dünyasına hızlı bir giriş yaptı. Sony’nin 4 ekran stratejisinde önemli bir yeri olan çift çekirdekli tasarım harikası Xperia S, Sony Bravia HD parlak ekranıyla akıllı ve eğlenceli Android telefon dünyasının yeni ikonu olacak.