SilverLight ile Yapılmış Python Konsolu

Microsoft’un çakma Flash’ı SilverLight ile Web tabanlı Python konsolu yapmışlar.İşin içinde python olduğu için hoşuma gitti.Yoksa silverlight falan hikaye.Ama adamlara da helal olsun , bir nevi kendilerini ispatladılar benim gözümde.Yanlız biraz kasıyor ve çalışabilmesi için silverlight’ın alpha 1.1 sürümünün olması gerekiyor sistemde. [ bağlantı ]

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Microsoft'un geliştirdiği SilverLight ile hazırlanmış web uygulamalarını Linux üzerinde de görüntüleyebilmeniz için Mono ekibi MoonLight uygulamasını geliştirmiş.Linux altında SilverLight implementasyonu yapan Moonlight'ı indirme

Pyhton sevdiğimiz dillerden birisi ve hayatımızdaki yeri , bize çaktırmasa da günden güne artıyor.İşte python ile ilgili ücretsiz kaynak kitaplar :

+ Think Python

+ Dive into Python

+ Object Oriented Design Patterns in Python

+ An Introduction to Python

+ Python Referance

Microsoft, Apple iPad için Office uygulamasını duyurdu. Word, Excel ve Powerpoint'i içeren uygulama paketi, iPhone'da yer alan muadillerinden daha fazla özellik içeriyor. Ancak tüm özelliklere erişebilmek için Office 365'e üye olmak gerekiyor.

Bir web sitesine ya da blog'a resimlerinizi etkili bir biçimde eklemek ve bunu da slayt şeklinde görsellik kazandırarak yapmak istiyorsanız , ayrıca Flash vs. 'ye de bulaşmayayım diyorsanız işte bu uygulamalar tam size göre :

Flash SlideShow Maker : Bu uygulama en beğendiklerimin başında geliyor.Pek çok tema ve geçiş efekti mevcut.İsterseniz müzik de ekleyebiliyorsunuz.Yalnız tek sorun , eğer lisansını almazsanız slayt'ın sonuna kendi logosunu ekliyor.Bence çok da problem değil , 50 resimlik bir slaytta sadece son karede 1-2 saniye o resmin görülmesi.Programı kullanınca ne kadar işlevsel ve kullanışlı olduğunu göreceksiniz.

Günümüzde İngilizce artık pek çok iş kolunda çalışmak için artı bir avantaj değil zorunluluk halini aldı.