Shadow Fight 3 Nasıl Oynanır - İnceleme

Shadow Fight 3 Nasıl Oynanır - İnceleme

Son zamanların en çok indirilenleri arasına girmeyi başaran akıcı oyun serisi olan Shadow Fight'ın son oyunu Shadow Fight 3 incelemesi ile karşınızdayım. NEKKI tarafından oyunculara sunulan oyun Android 4.1 ve üzeri bütün cihazlara indirilebilmekte. Güncel sürümü 1.6.2 olan Shadow Fight 3 on milyon indirme sayısını aşmış durumda.

Shadow Fight 3’ten Beklentilerim

  • Oyunun bir dövüş oyunu olmasından dolayı dövüş sırasında hızlı hareketler ve çeşitli özel yetenekler kullanılmakta. Bu sahnelerde görüntünün donması veya yavaşlamaması oyunu indirirken aklımda oluşan en önemli beklentim.
  • Üst düzey oyun tasarımcıları tarafından yapılan oyunun grafik açısından üst düzey olması bir diğer temennim.
  • Oyunun oynanabilirliğinin kolay olması ve oyun oynarken sıkıcı bir hava oluşturmaması.

Shadow Fight 3 Oynanış ve İlk İzlenimler

Menüden oyun simgesine tıklayarak ilk başlangıcı yapıyoruz. Güzel bir görsel ile açılan oyuna geçmeden ufak bir izin listesi karşımıza çıkıyor. İzin ver tuşuna bastıktan sonra oyundaki karakterimizin cinsiyetini ve dış görünüşünü seçiyoruz. Seçimlerimizi yaptıktan sonra kabul et diyerek oyundaki ismimizi belirliyoruz. Şimdilik yapacağımız karakter ayarlamalarının hepsini bitirmiş bulunuyoruz.

Ayarlamalarımız bittikten sonra ilk savaşımızı yapacağımız Gölge Mangası’na giriyoruz. Sarge isminde bir eğitici bizi Gizmo ismiyle karşımıza çıkan bir karakterle dövüştürüyor. Sol alt kısımda hareket butonu, sağ tarafta yumruk ve tekme butonları yer alıyor. Gizmo ile dövüşe başlıyoruz ve çeşitli taktikler gösteriliyor. Oyunun bu aşamasını geçmek çok basit. Dövüşü kazandıktan sonra ödül olarak para ve eşya veriliyor, bir kılıç ve zırh. Hediyelerimizi kabul ettikten sonra ana ekrana yönlendiriliyoruz. Ekipman kısmına girerek kazandığımız eğitim üniformasını ve kaba kılıçları donanıyoruz.  Hazır hale geldikten sonra eğitim ustamız Sarge gece vakti bizi yine Gizmo ile karşı karşıya getiriyor. İlk antrenmanda saldırı hareketlerini çalıştığımız Gizmo bu sefer savunma hareketleri üzerine çalışacağımızı bildiriyor.

İkinci antrenmanı geride bıraktıktan sonra Sarge kazandığımız paraları harcamak için bizi markete gönderiyor ve rastgele eşya çıkan bir paket aldırıyor. Paketi parmağımızla dokunarak açıyoruz ve çıkan hediyeleri görmek için aynı işlemi uyguluyoruz. Ben karta tıkladığımda oyunun ilk başta bize hediye ettiği kılıçtan bir tane daha çıktı. Aynı eşyadan 2 kere olursa eşyalar birleşiyor ve güçleri artıyor. Ekipman ayarlarımızı tekrar yaptıktan sonra oyunun ilk maceralarına atılıyoruz ve ilk sınav görevine başlıyoruz. Dövüşürken oyunun bize yetenek sağladığını keşfettim. Yetenek kullanmak için yeni eklenen butona basıp oyunun talimatlarını yapmanız yeterli oluyor. Ayrıca oyun sonu kazanırsanız yeni yetenekler kazanıyor ve kılıcınıza ekleyebiliyorsunuz. Her dövüş öncesi yeni taktikler veren oyun bizi yeni maceralar atmaya devam ediyor. Yeni maceralara atarken aynı zamanda oyun bizi yeni eğitmenler ve dövüşçüler ile tanıştırıyor. Her düello sonrası paranızı markette harcayabilir, edindiğiniz ekipmanları kullanarak güçlendikten sonra düello butonuna basarak dövüşebilirsiniz. Oyunun hikayesi aynı düzende ilerliyor. Düello mekanları, rakiplerimiz ve zorluk seviyesi değişen oyunun sonu nasıl bitiyor merak ediyorum doğrusu.

Shadow Fight 3 Değerlendirmem

  • Oyuna başladığınız zaman eğlenceli ve meraklandırıcı geliyor fakat biraz oynadıktan sonra çok çabuk sıkılabiliyorsunuz. Dövüş oyunlarını seven kişiler bu konuda dert yanmadan şarjları bitene kadar oyunu oynayabilirler fakat sabırsız ve çabuk sıkılan oyuncular için tavsiye etmediğim bir oyun.
  • Grafik olarak üst düzey olan Shadow Fight 3 donma ve kasma gibi bir sorun ile beni karşı karşıya bırakmadı. Sorunsuz oyun deneyimi sunan grafikler ve oyun motoru beni etkiledi doğrusu.
  • Dövüş esnasında hareket butonu sizi biraz zorlayacak. İleri, geri, zıplama ve eğilme hareketleri dışında sağa doğru zıplama, sol alta eğilme ve sağ alta eğilme gibi garip hareketleri yapma imkanı sunan buton küçük olduğundan istediğiniz hareketi maalesef yaptırmıyor.

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Oyun "canavarlarının", en büyük sıkıntılarından birisi de, bilgisayar üzerinde oyun oynarken klavyeyi verimli kullanamamak ve oyunların tüm esnekliğinden yararlanamamak. İşte bu noktada oyuncuların imdadına, oyun oynamak için özel üretilmiş klavyeler yetişiyor.

Robotları yapıyoruz heyecanlı kapışmalara başlıyoruz! Cut the Rope oyununun yapımcısından yıla damgasını vuran ve Google Play Store tarafından yılın en çok indirilenleri arasına girmeyi başaran CATS: Crash Arena Turbo Stars inceleme yazımızın konuğu.

Facebook'da Farmville oyunun popüler olması ile tarla, bahçe oyunları bir hayli tuttu. Bu hareketliliğe yeni bir oyun daha eklenmiş : Bahçivanlar Diyarı.

Bahçivanlar diyarı, web tabanlı bir ekonomi simülasyon oyunu. Oyunda tarlanızı ekip, sulayıp, biçiyorsunuz. Çeşitli sebze - meyveler yetiştiriyorsunuz. Diğer oyuncularla ticaret yapabileceğiniz alanlar bulunuyor.

Dota'nın elde ettiği büyük başarılardan sonra açılmış oyun bir süre ücretli olduktan sonra yine ücretsiz olmuştur. Oyunda genel olarak 50-120 Bin arası oyuncu oyuna girer, oyun 3 maptan oluşur .

Dövüş oyunu sevenlerin en önemli alternatifleri arasında yer alır Mortal Combat serisi. Serinin yeni oyunu Mortal Combat X ise yakında piyasada olacak. En fazla dövüşçü karakterine sahip olan Mortal Kombat oyunu olacak X için oyun içi görüntüler de yayınlandı.