Samsung Galaxy S5 Mini

Samsung Galaxy S5 Mini

Samsung Galaxy S5 Mini, Samsung’un Galaxy S5 modelinin ekranı ve donanımı biraz kırpılmış bir versiyonu. Samsung bu konuda elini bazen bol tutuyor, bazen de ipin ucunu kaçırıyor. Samsung Galaxy S5 Mini ile bol tutmuş neyse ki. Telefon, tasarım olarak neredeyse hiçbir değişikliğe uğramamış, dışarıdan bakınca Galaxy S4 Mini zannetmeniz olası. Plastik kasa kullanmaktan vazgeçmesini ve tasarımı biraz yenilemesini biri Samsung’a hatırlatmalı, düğmeleri bile aynı yerde. Boyut olarak biraz daha büyük elbette ancak başkaca bir görünüm farkı bulunmuyor. Ekranı ideal büyüklükte ve rahat kullanılabiliyor.

S5 mini, 4.5 inç, 1280 x 720 çözünürlük, 326 PPI ve Super AMOLED teknolojisine sahip bir ekran kullanıyor. Görüntü kalitesi oldukça iyi, ekran boyutunun küçüklüğü de olumlu katkıda bulunuyor. Donanım olarak üç çekirdekli 1.4 GHz Cortex-A7 işlemci, Exynos 3 Quad 3470 çipset, Mali-400MP4 grafik işlemcisi ve 1.5GB RAM kullanıyor. Diğer bir deyişle, performans açısından bir sıkıntısı yok, gerek uygulamalarda gerekse de oyunlarda size hiçbir sorun çıkartmıyor. Telefon 16 GB dahili hafıza ile geliyor ancak bu miktar SD kartlar ile artırılabiliyor. Arka tarafında 8 MP, ön tarafında ise 2.1 MP kamera kullanıyor. Resim ve video kalitesi gayet başarılı. Klasman olarak orta-üst sınıf içerisinde yer alıyor ve düşen fiyatıyla da satın alınmayı hak ediyor. http://www.bilio.com/cep-telefonu-c3277/samsung/galaxy-s5-mini-p203826329/ adresinden bir Galaxy S5 mini edinmeniz mümkün.

Genel Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Samsung Galaxy S4 Mini, gerçekten de fiyat / performans şampiyonu bir telefon. Galaxy S3 Mini modelinin başarısını aynen devam ettiren cihaz, uygun fiyata çok yüksek performans sunuyor.

Samsung Galaxy Grand 2, aynı isimli serinin ikinci jenerasyon üyesi sayılıyor. Bu seri, giriş / orta seviyedeki cep telefonu modelleri içeriyor. Yani kullanıcılara düşük fiyata akıllı telefon kullanma deneyimi yaşatıyor.

Samsung'un yeni telefonu Galaxy S5 başta Amerika olmak üzere pek çok ülkede satışa çıktı. Toplam 125 ülkede satışta olan Samsung Galaxy S5 ile birlikte, Samsung yeni giyilebilir teknoloji ürünleri Samsung Gear 2, Gear 2 Neo ve Gear Fit de raflardaki yerini aldı.

Akıllı telefon piyasasının devlerinden bir tanesi olan Samsung firmasının, en çok beğenilen akıllı telefon serilerinden bir tanesidir.

Samsung Galaxy S5'in içerdiği yeni özelliklerden biri de nabız ölçmek. Galaxy S5'in kamera flash'ının yanında bulunan bir sensöre parmağınızın ucunu bir kaç saniye tuttuğunuzda nabzınızı ölçebiliyor.