Recontact Istanbul 2 Eyes Of Sky Oyunu İncelemesi

Recontact Istanbul 2 Eyes Of Sky Oyunu İncelemesi

Türkiye’nin ilk interaktif sinema oyunu karşımızda:  Recontact Istanbul 2 Eyes Of Sky. İstanbul’da geçen polisiye hikayesi ile sinema oyuncularının bir araya gelerek hazırladıkları gerçek görüntüler kullanılarak oluşturulan bir hikaye oyunu. Yayınlanalı çok zaman geçmeden 10.000 indirme limitini aşan oyun, Türk mobil oyun tarihine damga vuracak gibi.

Recontact Istanbul Eyes Of Sky oyununu indirip oynamadan önce oyundan beklentilerim şu yöndeydi; 

  • Oyuna girmeden bir heyecan içine sokan gerçek görüntülerle hazırlanan simülasyon diyebileceğimiz bu oyunda görüntü kalitesinin üst düzeyde olması ilk ve en önemli beklentim.
  • Kasma ve donma gibi sorunların yaşanacağını pek sanmıyorum fakat olmaması diğer bir beklentim.
  • Görüntü kalitesinin yanı sıra gerçek konuşmaların yer aldığı oyunda ses kalitesi ve efektlerinde güzel olmasını bekliyorum.

Recontact Istanbul: Eyes Of Sky İlk İzlenim ve Oynanış

Sabırsızlıkla yayınlanmasını beklediğim Recontact Istanbul Eyes Of Sky etkileyici ses ve görüntü ile açılıyor. Giriş ekranında kulaklık ile oyunu oynamamız durumunda daha iyi bir oyun deneyimi yaşayacağımız belirtiliyor. Oyunu oynamıyorsunuz da sanki bir sinema filmi izliyormuş gibi bir hava mevcut. Nisan’ın sekizinde, karakol kamerasının görüntüsü ile oyuna başlıyoruz. Komisere telefon geliyor ve e-postasına bakması isteniyor. Bilgisayara tıklandığı zaman kontroller bize kalıyor. Araştırmamız gereken bir cinayet var, görüntüsü karşımıza geliyor ve daha sonra konuşmalar yerini alıyor. Görüntüleri veya konuşmayı geçme imkanımız yok. Cinayet işlendikten sonraki dakikalarda çevreyi gören mobese kameralarını izleyerek şüpheliyi görüntüde bulmaya çalışıyoruz. Bu aşamayı kolayca geçtikten sonra baş komiserin yaptığı sorguya girerek, ifade veren kişinin söylediklerinin şüphelimi yoksa gerçekçimi olduğunu işaretliyoruz. Oyun sinema filmi izliyormuş tadında devam ediyor Bu aşamalar biraz uzun sürüyor ve tahmin yeteneğinizin güçlü olduğunu gösteriyorsunuz. Şüpheli ve maktulun bilgisayar bilgileri deşifre edilmiş ve komiserin bilgisayarına yüklenmiş durumda. Bir polis gibi bütün olan biteni inceliyoruz.

Ölen kızın bilgisayarındaki fotoğraf ve videoları kontrol ederek şüpheli görsellere ulaşmaya çalışıyoruz. Bu aşama biraz zorlayıcı ve yanlış yaptığınız her tahmin sonucunda sezgicilik puanınız geriye düşüyor. Şüpheli video belgeler kısmında Z73O9C klasörünün içerisinde yer alıyor. Yanlış tahmin yaptıkça düşen sezgi puanlarımızı yükseltmek için video izlemek veya 10 dakika civarı beklemek gerekiyor. Oyunda mobeseleri takip ederek şüphelilerinin izine düşmeli, sunucuya düşen fotoğraflara ve yazılı belgelere bakarak ilerlemeliyiz. Oyun aynı düzey hikayede devam ediyor, ilk izlenim ve ilk oynayış üzerine inceleme yazdığım için oyunu bıraktım ben fakat siz bırakamayacaksınız gibi.

Recontact Istanbul: Eyes Of Sky Değerlendirmem

Oyunu Google Play Store de gezerken ilk gördüğümde basit bir oyun gibi gözükse de indirip oyuna girdikten sonra bütün önyargım kırıldı. Harika bir giriş ekranına sahip olan oyun gerçek bir oyun deneyimi sunacağını baştan belli ediyor. Türk mobil oyun piyasası içerisinde bu tarz bir veya iki oyun olması oyunun popülerliğini hızla arttırmaya yarıyor. Gelen güncellemeler ve cinayetlerin artması ile oyun daha zevkli ve maceralı bir hâl alacak gibi. Oyun görüntülerinin özel kameralar ile çekildiği gayet belli oluyor. Kaliteyi oyuncuya aktarmayı başaran oyun ses kalitesini de sinema salonu edasıyla oyuncuya yaşatıyor.

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Oyun "canavarlarının", en büyük sıkıntılarından birisi de, bilgisayar üzerinde oyun oynarken klavyeyi verimli kullanamamak ve oyunların tüm esnekliğinden yararlanamamak. İşte bu noktada oyuncuların imdadına, oyun oynamak için özel üretilmiş klavyeler yetişiyor.

Robotları yapıyoruz heyecanlı kapışmalara başlıyoruz! Cut the Rope oyununun yapımcısından yıla damgasını vuran ve Google Play Store tarafından yılın en çok indirilenleri arasına girmeyi başaran CATS: Crash Arena Turbo Stars inceleme yazımızın konuğu.

Dövüş oyunu sevenlerin en önemli alternatifleri arasında yer alır Mortal Combat serisi. Serinin yeni oyunu Mortal Combat X ise yakında piyasada olacak. En fazla dövüşçü karakterine sahip olan Mortal Kombat oyunu olacak X için oyun içi görüntüler de yayınlandı.

Dota'nın elde ettiği büyük başarılardan sonra açılmış oyun bir süre ücretli olduktan sonra yine ücretsiz olmuştur. Oyunda genel olarak 50-120 Bin arası oyuncu oyuna girer, oyun 3 maptan oluşur .

Facebook'da Farmville oyunun popüler olması ile tarla, bahçe oyunları bir hayli tuttu. Bu hareketliliğe yeni bir oyun daha eklenmiş : Bahçivanlar Diyarı.

Bahçivanlar diyarı, web tabanlı bir ekonomi simülasyon oyunu. Oyunda tarlanızı ekip, sulayıp, biçiyorsunuz. Çeşitli sebze - meyveler yetiştiriyorsunuz. Diğer oyuncularla ticaret yapabileceğiniz alanlar bulunuyor.