Razer Akıllı Telefon İncelemesi

Razer Akıllı Telefon İncelemesi

İngiliz tabanlı teknoloji firması Razer ilk akıllı telefonunu tanıttı. Öncelikle Razer markasını yakından tanımaya çalışalım. Oyunculara özel aksesuar ve donanımlar üretiyor ancak diğer firmalardan oldukça üstün yani alanının en iyisi diyebiliriz. Mouse, klavye, kulaklık ve laptop ağırlıklı olarak ürün satışı yapan Razer ek olarak kısa  zaman önce ürün portföyüne akıllı bileklik ve taşınabilir hoparlör eklemişti şimdi ise ürünlerinin arasına akıllı telefon ekledi. Razer’in ürün kalitesi fiyat politikasınıda etkiliyor, ürettikleri her şeyin en iyini yaptıkları için genellikle fiyatları uçuk rakamlarda oluyor, dizüstü bilgisayarlarının satış fiyatı 20 bin tl dersek olayı biraz daha kavramış olabilirsiniz.

İsterseniz Razer akıllı telefonun incelemesini yapalım ve Razer bize farklı olarak neler sunuyor görelim.

İlk olarak tasarımsal detaylara bakalım ana gövdesi metalden tasarlanmış zaten genellikle ürünlerinde sağlamlığa ve kaliteye önem verdiği için bu konuda doğru adım atmışlar. Ana gövdesi metalden olduğu için telefonun ağırlığıda neredeyse tam  olarak 200 grama yakın. 6.24 x 3.06 x 0.31 inç boyutlarına sahip olan telefon Android 7.1 işletim sistemine sahip Android 8 güncellemesi alacak mı bu konuda henüz bir bilgi bulunmuyor. Telefonun dokunmatik olduğunu söyleyelim.

Telefonun ekran özelliklerine bakacak olursak 5.7 inç ekran boyutuna sahip olduğunu görüyoruz. 1440 x 2560 piksel ekran çözünürlüğü bulunan telefonun telefonun ekranının 534 ppi gibi oldukça yüksek piksel yoğunluğu bulunuyor. IPS ekran teknolojisi bulunan telefonda Corning Gorilla Glass 3 yani çatlamaya dayanıklı cam mevcut ayrıca yakınlık ve ortam sensörü gibi diğer temel ekran özellikleri de yer alıyor.

12 megapiksel arka kamerası bulunan Razer akıllı telefonun 8 megapikselde ön kamerası bulunuyor. Arka kamerasını çift ledli flaşı mevcut yine F1.8 diyafram genişliği bulunuyor. Seri çekim ve panorama gibi temel çekim modları telefonda mevcut. Telefonun arka kamerası ile 4K video çekimi yapılabiliyor.

Geldik donanımsal özelliklere Razer genellikle laptop modellerinde donanım özellikleriylle kendini ön plana çıkarıyor, akıllı telefonda da bu detayla fark yaratma çalışmışlar mı bakalım. Qualcomm Snapdragon 835 sistem yongası üzerine kurulu Adreno 540 gibi standartı yüksek bir grafik işlemcisi ve 64 bir 2450 MHz hızında çalışan Kryo 280 ana işlemcisi mevcut. Telefonun tam olarak 8 GB sistem belleği mevcut ve 64 GB dahili depolama alanı kullanılmış. Razer akıllı telefonun depolama alanı daha yüksek bir modeli bulunmuyor ancak microSD kart desteğiyle depolama alanı 200 GB’a kadar çıkartılabiliyor.

Pil ömrü bakımında da fark yaratan bir telefon gibi görünüyor çünkü telefonda 4000 mAh batarya kapasitesi mevcut bu oran bazı tabletlerde bile mevcut değil.

Telefon estetik açıdan tasarlanmamış zaten telefon görüntü olarak değil performans açısından ön plana çıkıyor. Telefonun ABD satış fiyatı 700 dolar olarak belirlenmiş, ülkemizde ise satışa çıkıp çıkmayacağı konusunda bir bilgi bulunmuyor ancak satışına başlanırsa 3400 tl gibi bir fiyat etiketine sahip olması muhtemel yani laptop modelleri gibi çokta uçuk fiyatlara satılmayacak. Fiyat-performans açısından değerlendirildiğinde ön plana çıkıyor biraz ağır olması eksi bir detay olsada sürekli telefon düşürenlere ve ekran çatlatanlar için oldukça ideal bir akıllı telefon.

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

HTC U11 Life orta seviye bir akıllı telefon HTC U11+ modeliyle birlikte tanıtıldı ancak bu modele göre biraz daha düşük özelliklere sahip. İsterseniz telefonun özelliklerine bakalım ve telefonu daha yakından tanımaya çalışalım.

Tasarım

Eskiden sadece “alo” demek ya da mesajlaşmak için kullandığımız cep telefonları artık hayatımızın neredeyse olmazsa olmazı. Bunda en büyük rolü oynayanlar da kesinlikle akıllı telefonlar.

Her ne kadar çalkantılı bir dönem geçiriyor olsada HTC yeni telefonlarını tanıtmaya ve eski güzel günlerine dönüş yapmaya çaba gösteriyor. HTC U11 Plus modelide bu çabanın bir parçası.

Padfone 2, ASUS Yönetim Kurulu Başkanı Jonney Shih’in sunumuyla İtalya’da tanıtıldı.

Oyun "canavarlarının", en büyük sıkıntılarından birisi de, bilgisayar üzerinde oyun oynarken klavyeyi verimli kullanamamak ve oyunların tüm esnekliğinden yararlanamamak. İşte bu noktada oyuncuların imdadına, oyun oynamak için özel üretilmiş klavyeler yetişiyor.