Pro Evolution Soccer (PES) 2011 'de Neler Olacak?

2010 versiyonu ile Fifa'nın gerisinde kalan PES, bu yıl dersini iyi çalışmış gibi görünüyor. Yeni oyunu sınırsız özgürlük sloganıyla duyuran Konami, her pasın ve şutun gücünü ayarlayabileceğimizi, aynı zamanda gideceği yeri rahat bir şekilde kontrol edebileceğimizi duyurdu.

İşte evrim geçirmiş Pes 2011'in yenilikleri;

  • Yeni yapay defans ve kaleci zekası sayesinde kaleciler ve defanslar uyum içinde olacak. Klasik sıradan pas hataları artık tarihe karışıyor.
  • Animasyonlarda oldukça gelişim kaydedilmiş görünüyor. Standart taraftar sevinçleri kendini gerçekçi atmosfere bırakıyor.
  • Hayal kırıklığı yaratan kart sistemi ise tamamen kaldırıldı. Taktik ve strateji maç sırasında küçük kombinasyonlarla değiştirilecek.
  • Master League Online seçeneği ile internet üzerinden gerçek maçlar yapabilecek, istediğiniz takıma transfer olabileceksiniz. Ve gerçekçi havası ile tam bir profesyonel olacaksınız.
  • Belki de en önemlisi Konami'nin açıklaması oldu. Bu yıl ilk defa PES'i orjinal Türkçe dilinde oynayabileceğiz. Ancak üzücü tarafı hala orjinal bir Türkçe spikerin olmayışı. Sadece oyun içi yazılar Türkçe olacak bu versiyonda.

Bu kadar evrimden sonra oyunun çıkış tarihi ise 7 Ekim 2010 olarak açıklandı. Playstation ve xBox çıkış tarihleri ise Ekim ayı sonu gibi gözüküyor.

Pro Evolution Soccer (PES) 2011'in tanıtım videosu ve oyun görüntüleri ise aşağıdaki video'dan görülebilir:

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

FIFA 2011’in en yeni ve farklı özelliği artık oyuncuların kaleci olarak oynayabilecek olmaları. EA Sports tarafından geliştirilen FIFA 11’de ''Be A Pro’’ yani ‘’Bir Profesyonel Ol’’ kariyer modunda yapılan birçok değişiklik mevcut. Gelişmeler arasında en çok göze çarpan eklenti ise kaleci oyunu. Burada asıl merak edilen konu elbette bir kaleci olarak oynamaktan ne kadar zevk alınabileceği.

Uzun süredir iOS'da (iPhone, iPad vs.) olan ama Android için olmayan bir oyundu Dream League Soccer. Dün tesadüfen Google Play'de karşıma çıktı.

EA Sports'un en popüler oyunlarından olan Fifa serisi, bir kaç ay sonra Fifa 2012 ile bizlerle birlikte olacak. Futbol tutkunlarının severek oynadığı oyunun bu versiyonu ile ilgili ortaya çıkan ilk video ise futbolcuların karşılaşma sahneleri oldu. Fifa 2012 nasıl olacak diyorsanız, aşağıdaki videodan bir fikir edinebilirsiniz:

EA Sports firmasının en sevilen oyunlarından birisi olan Fifa serisinin 2010 sürümünde, oyun ve futbolseverleri daha da mutlu edecek güzellikler yer alıyor. Futbol oyuncuları arasında, oyuna hakimiyetin bir göstergesi olarak görülen özel futbolcu hareketleri Fifa 2010'da bir hayli fazla olarak bulunuyor.
İşte Fifa 2010'da yapabileceğiniz yeni hareketler ve tuş kombinasyonları: