Pokemon Go Yılbaşı Etkinliği

Pokemon Go Yılbaşı Etkinliği

Pokemon Go için artık bir ritüel halini alan özel günlerde yapılan etkinlikler dolayısı ile geçen yıl da yapıldığı üzere bir yılbaşı etkinliği bekleniyordu ve dünden beri Pokemon Go oyuncuları yeni bir etkinliğin içerisinde buldular kendilerini. Bu defa Niantic hiç ipucu vermediği pek çok ekstra ile aktif etti yılbaşı etkinliğini.

Öncelikle geçen yıl yapılan etkinlikte de olan Noel Baba şapkalı Pikaçu bu yıl yine aramızda. Ardından, Johto bölgesinden, yani ikinci nesilden oyunda şu anda kadar görünmeyen pokemonlardan birisi olan Delibird de etkinlik süresince yakalanabilecek. Kendi farkettiğim bir detay da, Delibird yakaladığınızda normalde 100 olarak verilen stardust yerine 250 stardust kazanmanız.

Bu etkinlikle birlikte Hoenn bölgesinden, yani 3.nesilden Su ve Buz türünde 20 yeni pokemon daha oyuna dahil oluyor. Etkinlik süresince de yine su ve buz türü pokemonlar çok daha sık spawn olacaklar. Özellikle bulmanın zor olduğu buz türü pokemonları yakalayarak eğer 200 buz türü yakalama rozetini almadıysanız onu tamamlamaya çalışabilirsiniz.

Türkiyeden satın alma işlemi yapmak çok zor olsa da, kazanılan coinler ile alabileceğiniz, mağazada çeşitli hediye kutuları da var. Bu kutular içerisindeki en önemli detay Star Pieces isimli yeni öğe. Bu öğe 30 dakika boyunca ekstra Stardust kazanmanızı sağlıyor.

Bu etkinlikle gelen pokemonlardan birisi de Wailord ve aynı Gyarados gibi 400 candy ile evolve oluyor. Evrim yapabilmek için bol bol Wailmer peşinde koşmanız gerekecek. Yine kendi gözlemlerimle bazı bölgelerde ateş türü pokemon olan Torchic de çok sık spawn olmaya başladı yılbaşı etkinliği ile.

Bu yazının ulaştığı ve hala Pokemon Go oynayan birileri varsa, yorum ile katkı yaparlarsa memnun olurum. Daha fazla Pokemon Go içeriği görmek ister misiniz? Bu konuda Türkçe haber akışı oldukça az, buna katkı yapmaya devam etmek istiyorum ancak eğer bir okuyucu kitlesi varsa bunu yapmak daha mantıklı.

Güncelleme: Aynı Delibird gibi Santa şapkalı Pikaçular da 250 stardust veriyor.

Kategori:

Yorumlar

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Çeşitli dönemlerde etkinlikler yapan Pokemon Go oyunu, Şükran Günü dolayısıyla da bir etkinlik yaptı. 1 hafta boyunca çeşitli hedeflerle bazı ödülleri aktif ettiler.

Niantic, geçtiğimiz gün Pokemon GO oyununda yeni bir güncelleme yayınlayarak 3.nesil pokemonları oyuna dahil etti. Yeni gelen bu 3.nesil pokemonlar ile birlikte, oyuna bazı yeni özellikler geldi ve bazı değişiklikler oldu.

Çıktığı 2016 yılında dünyayı kasıp kavuran Pokemon Go, zamanla kullanıcı sayısını yitirdi söylemlerine rağmen yaptığı son etkinlik ile çok dikkat geçmişti.

Ülkemizde şimdilik oynama olanağı olmayan Pokemon GO, oyuncuları tarafından APK gibi yan uygulamalar yüklenerek oynanabiliyor.

Sadece web tasarımında değil , aslında hayatın her alanında , ulaşılmak istenen noktaya en iyi ve en çabuk şekilde giden yollar tercih edilmelidir.Konu web tasarımı olunca da pek çok araç tasarımcıların hizmetine açık şekilde beklemekte.Ailemizin listeleme sitesi m