Pokemon Go, Android telefonlara APK desteği olmadan nasıl indirilir?

Pokemon Go, Android telefonlara APK desteği olmadan nasıl indirilir?

Ülkemizde şimdilik oynama olanağı olmayan Pokemon GO, oyuncuları tarafından APK gibi yan uygulamalar yüklenerek oynanabiliyor. Ancak oyunu oynayabilmeniz için kurulum aşamasında talep edilen şartlar zaten sizin mahremiyetinize fazlasıyla zarar verirken bir de virüs içeren APK uygulamalarını kullanarak telefonunuzu saldırganların kölesi haline getiriyorsunuz. Gerçi oynayanların çoğu da bu riski bildikleri halde oynuyorlar.

Bizzat denediğim ve sonuç aldığım bu yöntemi, yasal ve güvenli yollardan, ek uygulamalar kullanmadan Android telefonunuza nasıl yükleyip oynayabileceğinizi basit ve adım adım anlatacağım sizlere.

1. Öncelikle olmazsa olmaz bazı şeylere ihtiyacımız var. İlki sizi Türkiye dışından bağlanıyormuş gibi gösterecek bir VPN. Ben hem bilgisayarım da hem de akıllı telefonum da “Hotspot Shield” programını kullanıyorum. Zaten program size 5 ayrı yerde kullanım hakkı veriyor, eğer ücretli olarak kullanıyorsanız. Aylık 11 TL'lik cüzzi bir ücreti olması lazım. İnanın Türkiye gibi bir ülkede yaşıyorsanız buna değer. Ücretsizi bol reklam içeriyor. Tabii alternatifi çok.

2. İşin mantığı basit aslında. Twitter ülkemiz için sansürlendiğinde nasıl VPN kullanarak başka bir ülkeden bağlanıyormuş gibi -bize zincir vurmak isteyen çılgınlara karşı- kandırıkçılık yapıyorsak yine aynı mantıkla hareket ediyoruz. Bilgisayarımızda VPN programımızı çalıştırıyoruz. Ben ABD’den giriş yapmayı tercih ettim.

3. İkinci olmazsa olmazımız Pokemon GO’nun oynanabildiği (benim tercihim ABD oldu) bir ülkeden gmail adresi temin etmek. Bu maili akıllı telefonumuzda oyunu oynarken kullanacağız. Aynı zamanda daha yeni açılmış bir adres olması maillerimizi okuduğu iddia edilen sisteme karşı içimizi ferah tutacaktır.

4. Gmail adresimizi aldıktan sonra bu adresle bilgisayarımızdaki tarayıcımızdan (ben explorer kullandım) giriş yapıyoruz. ABD üzerinden bağlandığınızda çok dikkat edin. Google Play Store’ye geliyoruz ve Pokemon GO’yu arattırdığımızda tam da orada olduğunu görüyoruz. Bu aşamada muhtemelen hangi telefona oyunu yükleyeceğini görmeyecektir.

5. Telefonuzda da VPN programınızı ABD üzerinden çalıştırıyorsunuz.

6. Telefonunuza aldığınız gmail adresini ekliyorsunuz. Tabii Play Store'a da.

7. Bilgisayarınızda açmış olduğunuz Pokemon GO’yu yükle dediğinizde telefonunuzu gördüyseniz şu ana kadar her şeyi doğru yapmışsınız demektir.

8. Yükleme bittiğinde telefonunuzda logoyu görmüşseniz bundan sonrası sadece oyunu telefonunuzdan next next ederek kurmaya kalıyor ki bu aşamadan sonrası için internette fazlaca açıklama var.

9. Unutmadan oyun başlangıcında mailiniz istediğinde aldığımız gmail adresini seçiyoruz. Ayrıca VPN programınızın telefonunuzda Pokemon GO oyununu korumaya aldığından emin olun.

10. Arkadaşlar ben yaptım oldu. Sizde de muhtemelen olacaktır. İşlem uzun gibi görünüyor ama illa güvenli bir şekilde oynayacağım diyorsanız burada yazılanları yapmanız gerekiyor. Oyunu ülkemize gelmeden ve yan uygulama yüklemeden oynamanın başka türlü yöntemi var mı bilmiyorum. Varsa kolay gele.

Oyunu oynayacak mısınız derseniz, deneme aşamalarından sonra sanmıyorum. Ben işin daha çok güvenlik kısmıyla ilgileneceğim. Ancak kurulum ile ilgili bilgi almak isteyen arkadaşlar olursa yardımcı olabilirim. Zaten eninde sonunda legal illegal hilesi hurdası bir sürü şeyi çıkacaktır. Kısa bir süre içinde oyunun hayatımıza getirdiği eksileri artıları yazmayı planlıyorum. İyi eğlenceler.

Yazar : Tarık Savaş Öpöz
Kaynak:www.icerikfabrikasi.com

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Çeşitli dönemlerde etkinlikler yapan Pokemon Go oyunu, Şükran Günü dolayısıyla da bir etkinlik yaptı. 1 hafta boyunca çeşitli hedeflerle bazı ödülleri aktif ettiler.

Niantic, geçtiğimiz gün Pokemon GO oyununda yeni bir güncelleme yayınlayarak 3.nesil pokemonları oyuna dahil etti. Yeni gelen bu 3.nesil pokemonlar ile birlikte, oyuna bazı yeni özellikler geldi ve bazı değişiklikler oldu.

Çıktığı 2016 yılında dünyayı kasıp kavuran Pokemon Go, zamanla kullanıcı sayısını yitirdi söylemlerine rağmen yaptığı son etkinlik ile çok dikkat geçmişti.

Uzun süredir iOS'da (iPhone, iPad vs.) olan ama Android için olmayan bir oyundu Dream League Soccer. Dün tesadüfen Google Play'de karşıma çıktı.

Pokemon Go için artık bir ritüel halini alan özel günlerde yapılan etkinlikler dolayısı ile geçen yıl da yapıldığı üzere bir yılbaşı etkinliği bekleniyordu ve dünden beri Pokemon Go oyuncuları yeni bir etkinliğin içerisinde buldular kendilerini. Bu defa Niantic hiç ipucu vermediği pek çok ekstra