Pokemon Go 3. Nesil Pokemonlar ve Yeni Gelen Özellikler

Pokemon Go 3. Nesil Pokemonlar ve Yeni Gelen Özellikler

Niantic, geçtiğimiz gün Pokemon GO oyununda yeni bir güncelleme yayınlayarak 3.nesil pokemonları oyuna dahil etti. Yeni gelen bu 3.nesil pokemonlar ile birlikte, oyuna bazı yeni özellikler geldi ve bazı değişiklikler oldu. İlki, sanırım yeni gelen pokemonlara yer açılabilmesi için, her oyuncunun pokemon storage kapasitesi 50 pokemon arttırıldı.

Yeni gelen özelliklerin en dikkat çekicisi ise hava durumuna bağlı olan değişiklikler oldu. Pokemon Go'da artık bulunulan lokasyonun hava durumu dikkate alınıyor ve bu hava durumuna bağlı olarak pokemonların ortaya çıkma şansları artıyor. Hava durumuna uygun pokemonlar daha yüksek IV ve CP'ye sahip olarak çıkabiliyor. Buna ek olarak, yine hava durumuna uygun yakalanan pokemonlar ekstra stardust kazandırıyor. Aşağıdaki hangi hava durumunda hangi türlerin değer kazandığının yer aldığı bir grafik var:

Oyun haritasında hava durumuna uygun pokemonların altında daha farklı dönen bir çember oluşuyor, buradan ayırt edebilirsiniz. Yine aynı şekilde ekranın sağ alt köşesinde mevcut hava durumunu bildiren bir sembol yer alıyor. Bu sembole tıklayarak güncel hava durumunda avantaj sağlayan pokemon türlerini görebiliyorsunuz. Bu avantajlı türler, GYM'lerdeki savaşlar sırasında ekstra güce de sahip oluyorlar. Bunun için ilgili türdeki pokemonunuza tıklayarak, ne kadar fazladan vuruş gücüne sahip olduğunu görebilirsiniz.

Yine bu güncelleme ile bir çok pokemonun moveset'i değişti. Örneğin eskiden su grubunun en güçlü pokemonu olan Vaporeon'un tahtını artık Gyarados alabilir. Zira su Gyarados'un öğrenebildiği Waterfall isimli yeni bir su grubu hızlı atak eklendi ve bu vuruş Vaporeon'un hızlı vuruşundan daha güçlü.

Yine oyuna eklenen özelliklerden birisi de Party. Pokemon listesinin yanında yer alan Party sekmesinde, gymlerde kullanabileceğiniz hazır takımlar oluşturabiliyorsunuz ve savaşa girmeden önce tek tek pokemon seçmek yerine bu ön tanımlı listelerden seçim yapabiliyorsunuz.

Doğada yakalanabilen pokemonların maksimum seviyesi de 35'e yükseldi. Artık daha güçlü pokemonlar yakalama ihtimaliniz var.

Yeni özellikler ortaya çıktıkça, Pokemon GO ile ilgili paylaşımlar devam edecek. Yorumlarınız ile katkıda bulunabilirsiniz, zaten oynayan bir avuç insan kaldı, değil mi? :)

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Çeşitli dönemlerde etkinlikler yapan Pokemon Go oyunu, Şükran Günü dolayısıyla da bir etkinlik yaptı. 1 hafta boyunca çeşitli hedeflerle bazı ödülleri aktif ettiler.

Pokemon Go için artık bir ritüel halini alan özel günlerde yapılan etkinlikler dolayısı ile geçen yıl da yapıldığı üzere bir yılbaşı etkinliği bekleniyordu ve dünden beri Pokemon Go oyuncuları yeni bir etkinliğin içerisinde buldular kendilerini. Bu defa Niantic hiç ipucu vermediği pek çok ekstra

Çıktığı 2016 yılında dünyayı kasıp kavuran Pokemon Go, zamanla kullanıcı sayısını yitirdi söylemlerine rağmen yaptığı son etkinlik ile çok dikkat geçmişti.

Ülkemizde şimdilik oynama olanağı olmayan Pokemon GO, oyuncuları tarafından APK gibi yan uygulamalar yüklenerek oynanabiliyor.

Havacılığın en önemli çalışanlarından olan Hava Trafik Kontrolörleri kulelerde çalışma imkanına sahiptir ancak bu mesleği yapabilmek için öncesinde hava trafik kontrolörü lisansı almak gerekir.