Pencil : Ücretsiz Resim ve Animasyon Çizim Programı

Pencil , tamamen ücretsiz ve açık kaynak bir grafik/animasyon/resim işleme programı. Linux , Mac ve Windows platformlarını destekliyor. Uygulamanın ekran görüntüleri için buradan , pencil ile yapılmış örnek çalışmalar için şuradan , kullanım klavuzu için oradan , indirmek için de buradan buyrun.

Kategori:

Yorumlar

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları
kappadoks kullanıcısının resmi

boşa umutlanmayın paint daha iyi bir program bu na göre.o şekle bakıpta aldanmayın paintte de yapılabilir o resim ama çok hassas bir el ve maus kabiliyetine ihtiyacınız var.painten fazlası animasyon şekline getirebiliyosun heralde ama onu da kullanmayı başaramadım.ve ayrıca çizgi çizerken köşe çizdiniz mesela program kendi kendine yuvarlayıveriyo köşeleri.insan kafası yada öyle şeylerde iyi bir özellik.

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Eğer Windows kullanıyorsanız kesinlikle iyi bir antivirüs yazılımına ihtiyacınız var demektir. Antivirüs yazılımlarının ise bir çoğu lisanslı'dır. İşte lisans ücreti ödemeden kullanabileceğiniz bazı ücretsiz antivirüs uygulamaları:

Avira Antivir: Antivir ücretsiz versiyonu bulunan sağlam bir yazılım. Virüs bulma konusunda çok etkin olduğunu söyleyebilirim. Windows kurduğum makinalara mutlaka antivir de kurarım. Performansı da gayet iyi. Uygulamanın ücretsiz versiyonunu şuradan indirebilirsiniz.

Photoshop kullanırken işlerimizi hızlandırmak için sık sık yaptığımız işlemleri action olarak kaydedebiliyor ve bunları daha sonra otomatik olarak istediğimiz resimlere uygulayabiliyoruz. Peki yandaki gibi kaliteli efektlerin hazır bir şekilde action listenizde yer almasını istemez miydiniz?

Flickr hesabınızı ve oradaki fotoğraflarınızı direkt bilgisayarınızdan yönetmek ister miydiniz? Cevap evet ise , Desktop Flickr Organizer bu isteğinizi yerine getirir :) Flickr hesabınızı bir disk gibi görür ve fotoğraflar sizin kendi bilgisayarınızda görünmeye başlar.Yani /media dizininin altında artık flickr içinde bir dizin vardır.Buraya fotoğraf yükleyebilir , indirebilir , silebilirsiniz.Bu işlemlerin hepsi online olarak flickr hesabınızı da etkiler.Fotoğrafların etiketlerini de değiştirebilirsiniz.Bu program Gnome için yazılmış , söylemekte yarar var.Daha fazla detay ve indirmek için proje sayfasına bakabilirsiniz.

Google'ın Chrome'unun şu anda sadece Windows için var olması sebebiyle Linux ve Mac kullanıcıları bu tarayıcıyı test edemiyorlar. Ancak bu platformlarda da çareler tükenmiyor tabiki.

 Teknodergi'deki yazılarımda daha çok mobil ürünler ve mobil ürünlerin yazılımları üzerine yazı yazmaktayım. Kendi kişisel blogumda ajax uygulamalarının, wordpress eklentilerinin ve css uygulamalarının Blogger entegrasyonları üzerine çalışmalar yapıyorum. Ülkemizde Blogger konusunda çalışan pek fazla deneyimli kişinin olduğu söylenemez. Bende elimden geldiğince Türk Blogcular için Blogger altyapısında hazırladıkları bloglarını görsel ve kullanışlılık açısından daha iyi donatmaları için uğraşıyorum. Blogger için yaptığı bazı çalışmalar aşağıdakiler gibidir...