Orta Öğretime Sınavsız Geçiş Sistemi Kararlaştırıldı

Okul kıyafetleri, sınav türleri, ek sınavlar derken orta öğretime sınavsız geçiş sistemine de yeni bir model seçildi. Bugün toplanan MEB çalışanları toplantıda orta öğretime sınavsız geçiş sistemi hakkında konuştu. Toplantı çıkışından basının karşısına geçen Ömer Dinçer, sınavsız geçiş sistemi hakkında son düzenlemelerin konuşulduğu ve yakın zamanda sınavsız geçiş sisteminin uygulanacağını belirtti.

Toplantıda konuşulanlar ve yeni sınavsız geçiş sistemi hakkında açıklama yapmak istemediğini belirten Ömer Dinçer, bu iş için daha zamanın olduğunu belirtti. Kısa zaman sonra basın toplantısı düzenleyerek bu konunun detaylarını açıklayacaklarını söyleyen Ömer Dinçer, sistemi şu anda tam olarak oturttuklarını dile getirdi.

Genel Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

MEB bakanı Ömer Dinçer uzun zamandır öğretmenlerin merak ettiği atama sorularına TBMM’de cevap verdi. Bakan Ömer Dinçer 2013 yılında diğer yıllara itibaren daha az öğretmen ihtiyacı olduğunu belirtti.

Milli Eğitim Bakanlığı'nca 2014 yılında yürürlülüğe giren ve o yıl sadece lise öğrencilerine uygulanan e-karne veli bilgilendirme sistemi, e-okul üzerinden öğrencilerin notlarını, devamsızlık bilgilerini, ağırlıklı ortalamaları, öğretmen yorumlarını karne şekline

Apple'ın geçmiş olduğumuz günlerde tanıtımını yaptığı yeni işletim sistemi iOS6'nın betasının internette yayınlaması ile beraber, küçük test sonuçları da gelmeye başladı.

Sürekli yenilenen eğitim şekli ile farklılaşma yolunda hızla ilerleyen ülkemiz, ilerleyen süreçte bu değişimlerine yenilerini ekleyecek gibi gözüküyor. Geçtiğimiz gün bir televizyon programında soruları yanıtlayan Ömer Dinçer bu yenilikler hakkında kamuoyuna bilgi verdi.

Google, blogger kullanıcıları için Google+ ile entegre olan yorum sistemini devreye aldı. Bu sayede bir kaç yıldır kullanılan Facebook yorumlarının bir benzeri, şimdilik sadece blogger kullanıcıları için Google tarafından kullanıma açılmış oldu.