Oppia : İnteraktif Öğrenme Sitesi

Oppia : İnteraktif Öğrenme Sitesi

İnternet üzerinden yeni bir şeyler öğrenmeye çalıştığınızda ne yaparsınız? Örneğin gitar çalmaya çalışıyorsunuz ve bunu öğrenmek istiyorsunuz. Yazıları okur, siteleri araştırır, sonunda da gider YouTube vb. sitelerden bu konunun uzmanlarının videolarını izleyerek bir şeyler yapmaya çalışırsınız. Ancak bir profesyoneli izleyerek öğrenmeye çalışmak her zaman da kolay değildir. İnteraktif eğitimlerde öğretmeniniz sizden bir şey yapmanızı ister ve siz o adımı tamamlarsınız, ardından bir seviye daha ilerlemiş olarak yeni görevler sizi bekler. İşte Oppia da bu işi yapıyor.

Oppia, birebir eğitimi simule ederek, internet üzerinden öğrenmeyi kolaylaştırıyor. Online olarak site ile etkileşime girip, onun adımlarını takip edip, verdiği görevleri tamamlayarak herhangi bir konuda eğitim alabiliyorsunuz.

Oppia şu anda emekleme aşamasında ama geleceğinin parlak olduğunu düşünüyorum. Eğer gözatmak isterseniz Oppia şurada sizi bekliyor.

 

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Youtube , herkesin en çok kullandığı video paylaşım servisi olunca , burada pek çok video bulunuyor.Örnek vermek gerekirse amatör,albümü olmayan pek çok kaliteli müzisyen kendi imkanları ile çektikleri videoları oraya koyuyorlar.İşte bu kişileri bilgisayar başında değilken , mp3 player'ınızla da

İnternet üzerinden her türlü alışveriş yapılırken araba neden alınmasın değil mi? İşte birkaç farklı araba ilanları bulabileceğiniz siteler :

GittiGidiyor Garaj: Popüler alış veriş sitesinin garaj bölümü.

Sahibinden Vasıta: Popüler alışveriş sitesinin vasıta bölümü.

Arabam: Uzun bir süredir yayın hayatına devam eden ve şimdilerde bir milliyet hizmeti olan site.

Araba: Detaylı bir araba alım-satım sitesi.

Otomax: Büyük araba alışveriş sitelerinden birisi.

Günümüzde en önemli iletişim aracı internet. Ancak mobil internet ve 3G her ne kadar yaygınlaşsa da operatörlerin çekmediği noktalarda, belki bazen gittiğimiz bir köyde ya da iş seyahetleri dolayısıyla geçtiğimiz yollarda internet erişimimiz olmayabiliyor.

Agoda.com, daha önce çıkardığı iPhone uygulamasının başarısı üzerine daha gelişmiş yeni uygulamasını piyasaya sürdü. Yeni uygulama aynı zamanda Apple’ın çağ açan taşınabilir tableti iPad’e de uyumlu.

Özellikle evinde zaman geçirmeyi seven kişilerin merak sardığı, kadınlar için örgü, dantel, makyaj, yemek vs. gibi konular, erkekler için de tahta işleme, tel bükme vs. gibi biraz daha kas gücü gerektiren konularla uğraşmak ve bir şeyler ortaya koyabilmek gerçekten marifet istiyor.