Online Reklamcılıkta Video Pazarlama

Online Reklamcılıkta Video Pazarlama

Video pazarlama ya da daha yaygın kullanımıyla Video Marketing, özellikle internet ve dijital reklamcılığın yaygınlaşması ile çok daha önem kazandı. Internet reklamcılığı başlı başına reklamcılık sektörünü etkilemişken, değişen kullanıcı davranışları ve videoların izlenme sayılarının artması ile birlikte de video marketing daha sık başvurulan bir yöntem oldu.

Video marketing'in öneminin anlaşılması için bir kaç istatistik verirsek sanırım daha anlaşılır olur; Günümüzde online aktivitelerin 1/3'ü video izlemek üzerine kurulu. Mobil video izleyicileri, izledikleri videoların %92'sini başka bir kullanıcıyla paylaşıyor. Reklam amaçlı hazırlanan videolarda kullanıcı bu videodan keyif alıyorsa satın alma eğilimi %97 artıyormuş. Şirketlerdeki yöneticilerin %59'u bir metin okumaktansa video izlemeyi tercih ediyor. 

Bu istatistikler her geçen gün video tarafına doğru büyümeye devam ediyor. Hal böyle olunca, Video Marketing için ihtiyaç duyulan içeriği üretecek kurumlara da gerek duyuluyor. Ülkemizde de bu alanda faliyet gösteren firmalar var. Örneğin Vimark onlardan birisi. Youtube kanallarını incelediğimde özellikle tanıtım ve etkinlik çekimlerinde başarılı olduklarını gördüm. Özellikle Case Study videolarının neredeyse hepsini izledim. Sanırım bu da bu alanda da oldukça başarılı olduklarını gösteriyor. Yine Digitalzone 16 için hazırlamış oldukları etkinlik videosunu da beğendim.

Sosyal medya kullanımının had safhaya ulaştığı günümüzde, Youtube'u bir kenara koysak dahi, sadece Facebook'ta hergün 100 milyon saatten fazla video izleniyor. Viral yayılım da göz önüne alındığında, video pazarlama, online mecralarda reklam yapmak isteyen, görünürlülüğünü arttırmak isteyen kişi ve kurumların ilk tercihleri arasında olmalı. 

Genel Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

YouTube, kullanıcılar tarafından yüklenecek ya da hâlihazırda yüklenmiş olan videolar üzerinde düzenleme imkânı veren yeni servisini duyurdu.

YouTube tarafından yapılan açıklama ve tanıtımda, sitedeki iyi görünümlü videoların sayısını arttırmak ve ileride yüklenecek videolar belli bir zevk barajının üzerinde olmalarını sağlamak adına bu yeniliğe gidildiği belirtildi.

Popüler bloglama uygulaması Wordpress için çeşitli sitelerce hazırlanmış 100'den fazla video ders ve örnek şurada listelenmiş.Temel düzeyden , gelişmiş kullanıcılara kadar pek çok k

Twitter, 140 karaktere anlatacaklarını sığdıramayanlar için 6 saniyelik video ekleme özelliği olan Vine'ı duyurdu! Yanlış duymadınız, 6 saniye.

Google Video 'ya dün geceden beri Türkiye'den erişim sağlanamıyor.İşin ilginci bir mesaj da yok.Umarım böyle bir durumun içine de düşmez bu seri engelleme kararını verenler.Evrime inanmayan biri olmama rağmen bazı insanlar bunu kanıtlarcasına evrimleşemediklerini gösteriyorlar.Bunun daha ötesi de