"O Kadarını Ben de Yaparım"cılar ve Gerçekten İş Yapanların Dramı

"O Kadarını Ben de Yaparım"cılar ve Gerçekten İş Yapanların Dramı

Bir konuyu çok iyi bilmiyor olabilirsiniz. Ama o konuda bir şeyler ortaya koyuyor, üç beş kelam edebiliyor ve konuşmanın dışında işinizi icraata da dökebiliyorsanız, siz o işi, ama iyi ama kötü yapıyorsunuz ve o iş için çalışıyorsunuz demektir. Bununla paralel, bir alanda "über alles" olmadan da işinizi görebiliyorsanız, sizin arkanızdan "O kadarını ben de yaparım"cı birileri, siz farketmeseniz de türüyordur. Türk insanı başkalarını küçümsemeyi çok sever, lakin iş yapmayı pek beceremez.

Yukarıdaki görselde de, "ne var ki onda, ben de yaparım" diyerek bir aslan'a öykünen sevimli kediyi görüyoruz :] Ne yazık ki özellikle IT sektörü bu profildeki insanlarla dolu. Konu üzerine söylenebilecek çok söz var ancak "O kadarını ben de yazarım" diyecek birisi mutlaka çıkacağından, daha fazla uzatmıyorum.

görsel: http://bit.ly/1hEub7i

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Sadece web tasarımında değil , aslında hayatın her alanında , ulaşılmak istenen noktaya en iyi ve en çabuk şekilde giden yollar tercih edilmelidir.Konu web tasarımı olunca da pek çok araç tasarımcıların hizmetine açık şekilde beklemekte.Ailemizin listeleme sitesi m

Her gün yeni bir modelin çıktığı tablet bilgisayar pazarına kullanıcıların da ilgisi katlanarak artıyor. Karşılaştırmalı alışveriş sitesi Akakçe'nin yaptığı bir araştırma ise durumu net bir şekilde ortaya koyuyor; Son 1 ay içerisinde tablet bilgisayarlara olan ilgi %47 arttı. Tablet bilgisayar fiyatlarını araştıran kişi sayısı ise yaklaşık 100.000.

Epey uzun bir zamandır burada mim cevaplamıyordum.Bir istisna yapıp Onur 'un gönderdiği pası cevaplayacağım.Mim 4 sorudan oluşuyor ve sorular şu şekilde;

1- Sizce son dönemde Türk bloglarındaki durgunluk fark edilir düzeyde mi?
2- Cevabınız evet ise, sizce bu durumun nedenleri neler?
3- Bu durgunluğu gidermek ve üretilen içeriğin kalitesini yükseltmek için Türk blog yazarları olarak neler yapmalıyız, nelere dikkat etmeliyiz?
4- Eklemek istedikleriniz.

ve şimdi de cevaplar :)

1- Bence pek bir durgunluk söz konusu değil.Takip ettiğim bloglar her zamanki seyirlerinde yazılarını girmeye devam ediyorlar.Bir kaç blog yazarı da işlerindeki yoğunluktan dolayı zaman zaman bu mecrayı aksatsalarda o açığı kapatmasını biliyorlar.

MySQL kullanıyor ve belirli bir prefix'e sahip onlarca tabloyu silmek istiyorsanız, ayrıca phpMyAdmin gibi bir araç da kullanmıyorsanız işiniz bir hayli zor. Her tabloyu tek tek silmek oldukça uzun olacaktır. Ancak aşağıdaki sorgu işinizi kolaylaştırabilir:

Ülkemizde şimdilik oynama olanağı olmayan Pokemon GO, oyuncuları tarafından APK gibi yan uygulamalar yüklenerek oynanabiliyor.