Nokia HERE Maps iPhone ve iPad Sahipleri İçin Alternatif Harita Uygulaması

Nokia, iPhone ve iPad için HERE Maps isimli harita uygulamasını çıkardı ve kullanıcıların edinebilmeleri için App Store’a ekledi. Her ne kadar son dönemlerde adı sık sık Windows Phone 8 ile anılmaya başlamış olsa da iOS işletim sistemini kullananları da unutmayan Nokia, alternatif bir harita uygulaması hazırlayarak harita konusunda sıkıntı yaşayan Apple kullanıcılara yardımcı oluyor.

Ücretsiz olarak App Store’dan indirilebilen uygulama ile navigasyon desteği de sağlanıyor. Türkiye’de de rahatlıkla kullanılabilen HERE Maps, Nokia Maps desteği ile geliştirilmiş. Sesli navigasyon ve çevrimdışı harita erişimi özellikleriyle öne çıkan uygulama Google Maps ve Bing Maps’e rakip olabilecek nitelikte.

iPad ve iPhone için HERE Maps uygulamasını indirmek için burayı kullanabilirsiniz.

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Web sitelerinde bir lokasyonu gösterirken bunu görsel olarak da pekiştirmek istiyorsak Google Maps en sık başvurduğumuz adres oluyor.

Cep telefonu üreticisi Nokia, kendi cihazlarında kullandığı medya mağazası Nokia OVİ Store’u kapatacağını açıkladı.

IPad, dokunmatik oluşu ve geniş bir ekrana sahip olmasından dolayı, uygulama geliştiricilere de güzel imkanlar sağlıyor. Daha önce iPhone için uygulama geliştiren pek çok kişi, iPad'in yüksek çözünürlüğünü uygulamaları için avantaja dönüştürüyor.

Bilindiği gibi Nokia son zamanda çıkardığı X ve N serisi telefonları ile eski popülerliğini geri kazanmıştı. N9’dan sonra merakla çıkması beklenen X7 modeli ise maalesef şu an için belirli bir süre Amerika’da satılmayacak.

Microsoft, Apple iPad için Office uygulamasını duyurdu. Word, Excel ve Powerpoint'i içeren uygulama paketi, iPhone'da yer alan muadillerinden daha fazla özellik içeriyor. Ancak tüm özelliklere erişebilmek için Office 365'e üye olmak gerekiyor.