Nikon D5100

Nikon D5100

Nikon firması da (rakipleri kadar çok sayıda olmasa da) yeni başlayanlar için giriş seviyesi DSLR  fotoğraf makineleri üretiyor. D5100, işte bu klasmanda yer alıyor ve yeni başlayanlar ile amatörler için çok sayıda özellik ve çekim modu içeriyor. Model bakımından değerlendirirsek, D3100 ve D7000 modelleri arasında bir yerde bulunuyor. Ancak rakiplerine göre fiyat/performans oranı daha yüksek zira D7000 modeli ile neredeyse aynı özellikleri içeriyor. (D7000 profesyonel bir makine ve fiyatları çok yüksek.) Açıklayalım: Nikon D5100, D7000 modelindeki lensin aynısını kullanıyor: 16.2 megapiksel CMOS sensör. Bunun dışında pek çok özelliği de D7000 modeli ile aynı.  Hatta diyebiliriz ki, uzaktan kontrol edilebilen flaş sistemi, 39 noktalı oto fokus ve alüminyum kasa dışında D7000 ile arasında bir fark bulunmuyor. Çok daha düşük bir fiyata, D7000 modeli satın almış gibi oluyorsunuz.

Nikon D5100, tasarım ve kullanımda klasik çizgiden şaşmamış. Halen tek bir çark ile kontrol ediliyor, hala aynalı lens sistemi kullanıyor ve oto fokus sistemi de otomatik bir motor içermiyor. Bu yönüyle daha klasik dizaynda bir fotoğraf makinesi. Aynı zamanda 1080p çözünürlüğünde video kaydı da yapabiliyor. Nikon D5100, Expeed 2 işlemci kullanıyor. ISO 25.600’a kadar çıkabilen değerlere izin veren bu işlemci, D7000 modelindeki ile aynı. Ayrıca 14-bit ham çekim yapılmasına da izin veriyor. Makine, 11 noktalı bir oto fokus sistemi kullanıyor, arkasındaki LCD ekran ise 3 inç boyutunda. http://www.bilio.com/fotograf-makinesi-c40/nikon/d5100-body-p47152171/ adresinden uygun fiyatlarla edinebileceğiniz bu ürün, hatıralarınızı profesyonel kalitede saklıyor.

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Sony Xperia serisi, cep telefonu sektöründe özel bir yere sahip. Sony, diğer markalardan farklı ve kendine özgü değerleri ön plana çıkartıyor bu seride: Üstün fotoğraf kalitesi, uzun pil ömrü ve tasarım şıklığı.

Yaklaşık 1 hafta önce Olympus µ 840 dijital fotoğraf makinesini aldım. Ürün 8.0 megapixel ve 5x optik zoom'a sahip. 2.7 inç HyperCrystal LCD Ekran ile de çektiğiniz resimleri gayet iyi bir şekilde görebiliyorsunuz.

Olympus lens'e sahip bu cihazdan gerçekten beklediğimin çok üstünde bir performans aldım. Çekim kalitesi mükemmele yakın.

Tabiki sesli video kaydı da yapabiliyor. Makro ve Süper Makro modları ile , çok yakından çektiğiniz cisimlerin görüntülerini bile çok net ve pürüssüz alabiliyorsunuz. Ürün hakkında daha fazla teknik detay almak isteyenler Olympus'un sitesini ziyaret edebilirler.

PENTAX Q serisinin en yeni modeli olan PENTAX Q10, çok sevilen PENTAX Q modeline dayanarak geliştirildi.

Bulaşık yıkamak ev kadınları için zorlu bir iş olsa da, teknoloji bu konuda da imdadımıza yetişiyor. Bulaşık makineleri denen beyaz eşyalar, dağ gibi bulaşıkları bile dakikalar içinde tertemiz yapabiliyor.

Samsung'un yeni Chromebook'u ile ilgili birçok şey duyulmuştu. Ama fiyat ve çıkış tarihi hakkında bilgi yoktu. Ancak bazı bilgiler basına sızdırıldı. Samsung'un yeni notebookunun piyasaya çıkış tarihi, fiyatları ve iki model halinde çıkacağı bildirildi.