MySQL ile Prefix'e Göre Birden Fazla Tabloyu Silmek

MySQL kullanıyor ve belirli bir prefix'e sahip onlarca tabloyu silmek istiyorsanız, ayrıca phpMyAdmin gibi bir araç da kullanmıyorsanız işiniz bir hayli zor. Her tabloyu tek tek silmek oldukça uzun olacaktır. Ancak aşağıdaki sorgu işinizi kolaylaştırabilir:

SELECT CONCAT( 'DROP TABLE ', GROUP_CONCAT(table_name) , ';' ) AS statement FROM information_schema.tables WHERE table_name like 'tabloprefixi_%';

Bu sorguyu çalıştırdığınızda size çalıştırmanız için ikinci bir sorgu verecek. Yani kısaca sizin için, verdiğiniz prefix'e ait tablo isimlerinden oluşan bir Drop Table sorgusu üretecek. Siz de bu sorguyu kopyalayarak çalıştırabilirsiniz.

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Uzun yıllar evvel şöyle bir yazı yazmışım. O zamanların büyük boyutlu verileri ile şu zamanınkiler bir değil elbette.

Eğer Windows 7 üzerinde, IIS 7 ile birlikte, Php 5.x ve MySql 5.x'i bir arada, sorunsuzca çalıştırmak istiyorsanız, ama bir yandan da hiç bir konfigürasyonla uğraşmayayım diyorsanız Wimp Server biçilmiş kaftan. Kurulumla birlikte phpMyAdmin de geliyor.

Dünyada pek çok kullanıcısı olan ve diğer dillerle de kullanılabilmesine rağmen Php ile özdeşleşen Mysql , Sun Microsystems tarafından satın alındı.Akıllara ilk gelen soru , Mysqlin h

SQL kullanarak programlama dilinden(php,asp.net,perl vs.) bağımsız olarak veritabanından rastgele ve istediğiniz sayıda veri çekmek isteyebileceğiniz zamanlar olabilir.Bu durumlarda şu komutları kullanabilirsiniz :

Aracı olanlar için trafik sigortası ve mtv ile birlikte en önemli gider kalemlerinden birisi de araç kaskosudur. Genelde toplumumuzda kasko yaptırdıysanız ve başınıza kötü bir olay gelmediyse, "bu sene de boş yere bir sürü para verdik" denilir.