Msn Hesabını - Hotmail'i Patlatmak İçin Bir Program Var mı?

Okuyucuya Not: Bu yazı yeni bir teknolojik haberi içermemekle birlikte benim sinirlerimi geren bir soru'nun sonucu olarak ortaya çıkmıştır. Argo kelimeler içerebilir.

Başlığa bakıp da bu soruyu benim sorduğumu düşünmediniz umarım.
Nedir lan bu bilgisayarcı yaftası. Bundan sonra anlasalarda anlamasalarda işin detayına gireceğim biri mesleğimi sorduğu zaman. Hönk! desin kalsın dümbükler. Aksi takdirde hayat Çin işkencesinden beter oluyor. Bir kere ağzınızdan "Bilgisayarcı" kelimesi çıktıktan sonra , "Bizim oğlan bilgisayarı bozmuş da , format mı ne lazımmış , bakabilir misin abisi?" 'ciler , "Ya yeni bir bilgisayar alıcam da , şu markaya iyi diyorlar , şunun da şu'su iyiymiş , onun da şurası ısınıyormuş" muhabbeti yapanlar , "Birinin msn hesabını nasıl patlatıcaz , bir progamı varsa versene" 'ciler vs. yakınızı bırakmıyor. En çok da şu son gruba girenlere ayar oluyorum. Bu grub'a kızlar da sıklıkla dahil oluyor. Lan sen neyi patlatıyosun , balon mu bu iğneyi batırınca patlasın. Tamam denenir , o işin de bir yolu yordamı var ama şu basit gözle bakıp da "Bir programı yok mu?" denilince şalterlerim atıyor. Bu durum web uygulaması geliştirirken de başıma geliyor. "Şu özelliği de ekleyelim , bir modülü yok mu? , vardır herhalde kurarız olur biter " cileri'i mayın tarlasına çiftçi olarak göndermek istiyorum.

Çevreye verdiğim geçici rahatsızlıktan ötürü özür dilerim.

Yorumlar

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları
Bora YILDIZ kullanıcısının resmi

:) sonuna kadar katılıyorum sana. ben mcse olarak senden daha fazla bu konuda muzdaribim. insanlar bilgisayar işinin boyacı kupu gibi daldır çıkar olarak goruyorlar maalesef.

Misafir kullanıcısının resmi

Haklı olduğun yerlerde var, hakız olduğun yerlerde. Sen değil misin drupalde her iş için neredeyse bir modül var diyen. Sonra da şikayet ediyorsun soru sorduklarında :)

Tamam neredeyse her işin bir modülü olabilir ama o modüller nasıl yazılıyor insanların haberi var mı acaba? Sonuçta o modüller gökten inmiyor ve geliştirdiği bir uygulamada ihtiyacı olunca insanlar üretiyor ve paylaşıyorlar. Bir modül'ün yazılması günler,haftalar ve hatta modülüne göre aylar alabiliyor. Bu nedenle , "şunun da bir modülü vardır ya , kurarız olur biter" mantığı son derece yanlış.

bende artık demeye korkuyorum. :) helede yok oyle bi sistem diyince sen nasıl bilgisayarcısın diyenler yokmu oracıkta ümüğünü sıkmak geliyo icimden :( yokmu baska bi yolu. artık bazı ısrarcı mallara anlatıyorum ulan diyorum koskocaman microsoft bilmem ne kadar para harcıyor o kadar emek veriyor o kadar düşünce sarfediyor ulan sen onun düşünemediğini düşüğnecek kadar mı zekisin. o zman sen harcanıon diyorum :)meğer bizim ülkemizde ne bill geyts emmiler o emmilerde de ne cevherler varmış da biz değerini bilmemişiz ahh ulan ah :)

bilgisayarcı kavramını FORMAT ATMAK veya PROGRAM YÜKLEMEK olan gören mantıksız bir mantığa karşıyım. biraz uzun oldu ama sanırım içimi döktüm :)

Tahir DOĞUŞ kullanıcısının resmi

Hergün karşıma çıkan sorular. Ben cevap vermekten usandım onlar sormaktan usanmadılar.
En iyisi bu konuyla ilgili "Mağdur Bilgisayarcılar Derneği" 'ni kuralım ve sesimizi yetkililere duyuralım.

:)

volkan kullanıcısının resmi

bu konuda sizden daha iyi bilen biri yoktur bende katılıyorum size bu arada beni eklerseniz size bilgisayar konusunda danışabilirim bende bilgi teknoloji bölümü öğrencisiyim ...
msn:1903_malatya_44@windowslive.com şimdiden teşekkürler ...

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Soru-Cevap alanında Türkiye'de pek çok site var. Özellikle İslami soru-cevap siteleri oldukça popüler. Belirli alanlara yönelmiş - hayvanlar, bilgi teknolojileri vs. - niş soru cevap sitelerinin de çekirdek kullanıcı kitleleri var.

9 Haziran tarihinde yeni bir spor gazetesi yayın hayatına başlıyor, adı AMK. İlk bakışta ne alaka AMK diyebilirsiniz ama hem göründüğü gibi hem de değil :)

9 Haziran tarihinde yeni bir spor gazetesi yayın hayatına başlıyor, adı AMK. İlk bakışta ne alaka AMK diyebilirsiniz ama hem göründüğü gibi hem de değil :)

Formspring'in kapanmasının ardından açılan yeni servis'in adı Spring Me. Spring.me'de ask.fm ve formspring.me'de olduğu gibi size sorular sorulabiliyor, benzer konulardaki soruları bulabiliyorsunuz. Fotoğraf ekleyip, eklediğiniz fotoğraflara açıklamalar ekleyerek meme oluşturabiliyorsunuz.

Eğer ubuntu kullanmaya niyetli iseniz , yeni bir kurulum yaptıktan sonra size gerekli olacak ve sistemin can damarı olan program ve yamaları birlikte yükleyelim: