Mitsubishi Colt: Fiyat / Performans Aracı

Mitsubishi Colt: Fiyat / Performans Aracı

Mitsubishi Colt, Türkiye'de değeri çok bilinememiş, arabayı almadan, satacağı günü düşünen kişilerce "tutulmayan" olarak nitelendirilen, aslında tam bir fiyat/performans aracı. Ne yazık ki, ülkemizde satışı 2012 yılı itibariyle sonlandı. Ancak hala ikinci el piyasasında, fiyat ve sunduğu donanım olarak alternatifi olmayan araçların başında geliyor.

Mitsubishi, pek çok diğer Japon otomobil markası gibi, sorunsuzluğun ön planda olduğu bir marka. Yani bir Colt sahibiyseniz, olağanüstü bir şey olmadıkça, bir kazaya karışmadıkça, sadece bakım zamanları sanayinin yolunu tutuyorsunuz. Bakımlarını aksatmadığınız sürece, sizi üzmeyecek bir araç. Mitsubishi Colt, piyasada hem manuel, hem de AMT denilen yarı otomatik şanzıman ile satılıyor. Otomatik şanzımanın üerticisi Getrag ve piyasadaki en sorunsuz otomatik vites arabalardan birisi.

Mitsubishi Colt'un iç hacim olarak da muadili araçlar, Honda Jazz ve Nissan Note. Ama aynı model ve kilometredeki araçlarda, fiyat olarak bu araçlardan daha uygundur. Daha önce Colt'a binmeyen bir kişi, ilk defa bindiğinde "bu aracın için ne kadar genişmiş" diyebilir, buna hazır olun.

Türkiye'de 2009 yılına kadar olan "Pikaçu kasa" denilen eski kasa Colt'lar ve 2009-2012 arası, yeni kasa makyajlı Colt'lar bulunabilir. Ayrıca yeni kasalar 1332 CC benzinli motora sahipken, eski kasa coltlar hem 1.3 benzinli hem de 1.5 dizel motor seçeneklerine sahip.

Yeni kasa otomatik Mitsubishi Colt, 6 ileri vitese sahip. Vites aralıklarının kısalığı ve 6 ileri olması, Colt'a ciddi yakıt tasarrufu sağlar. Sınıfının en az yakan araçlarından biridir. 1.3 otomatik Colt, şehir içi 7.5 lt, şehir dışı 5.0 lt, karışık 5.8 lt /100 km benzin yakıt tüketimine sahiptir. Sakin kullanımda bu değerlerin de altında ortalamalar yakalanabilir.

Mitsubishi Colt, iç mekan aksesuarı olarak da fiyatına göre zengin donanımlar sunuyor. Yeni kasa Coltlarda hız sabitleyici, fonksiyonel deri direksiyon, arka park sensörü, yarı otomatik klima, mp3 çalabilen müzik sistemi, yolcu tarafında da makyaj aynası, ortalamal yakıt tüketimi, anlık yakıt tüketimi, tahmini kalan menzil gibi verileri görebileceğiniz yol bilgisayarı, sis farları, far sensörü, yağmur sensörü, soğutmalı torpido, fabrika çıkışı karartılmış arka camlar, elektrikli ayarlanabilen aynalar gibi özellikler bulunuyor.

Colt alabileceğiniz fiyata, aynı modelde, yani aynı yaşta, aynı kilometrede, aynı özellikleri sunabilen, özelilkle otomatik araç bulabilmek çok zor. Bu nedenle Colt rakiplerinden bir adım öne çıkarak, fiyat / performans aracı olduğunu bizlere gösteriyor.

Keşke Temsa satış stratejilerinde zamanında Colt'un üzerinde daha fazla durmuş olsaydı, bugün yollarımızda çok daha fazla Colt görüyor olabilirdik.

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Samsung Galaxy S4 Mini, gerçekten de fiyat / performans şampiyonu bir telefon. Galaxy S3 Mini modelinin başarısını aynen devam ettiren cihaz, uygun fiyata çok yüksek performans sunuyor.

Dev sosyal ağ platformu Facebook, geçtiğimiz günlerde bir yeniliğe imza attı. İşte Facebook’un beğenilen o yeniliği:

Her ne kadar şu "otomatik" kelimesini sevmesem de burada kullanmam gerekiyordu :) Bir projede gerekli olduğu için bu tarz bir uygulamaya ihtiyaç duydum.

Örneğin sayfanızın üst kısmı çok uzun görsel ve menülerden oluşuyor ve içeriğiniz alt tarafta kalıyor. Bu durum ana sayfa için doğal karşılanırken detay sayfalarda içeriği görüntülemek için sayfayı aşağı scroll ettirmek gerekiyor. Hal böyle olunca pek çok ziyaretçi sayfadaki içeriği göremeden sayfadan ayrılabiliyor ve sayfanın yenilendiğini bile farkedemeyebiliyor. Bu durumda ne yapmamız gerekiyor? Detay sayfalarda, sayfa yüklendiğinde otomatik olarak sayfayı içeriğin olduğu bölüme odaklamak !

Sadece web tasarımında değil , aslında hayatın her alanında , ulaşılmak istenen noktaya en iyi ve en çabuk şekilde giden yollar tercih edilmelidir.Konu web tasarımı olunca da pek çok araç tasarımcıların hizmetine açık şekilde beklemekte.Ailemizin listeleme sitesi m

Aracı olanlar için trafik sigortası ve mtv ile birlikte en önemli gider kalemlerinden birisi de araç kaskosudur. Genelde toplumumuzda kasko yaptırdıysanız ve başınıza kötü bir olay gelmediyse, "bu sene de boş yere bir sürü para verdik" denilir.