Miro : Açık Kaynak Video Platformu

Miro  ile internet üzerinden binlerce kanalı seyredebilir , kendi bilgisayarınızdaki videoları oynatabilir,youtube videolarını kaydedebilir,yüksek kalitede binlerce videoya erişebilirsiniz.

Miro Windows , Linux ve Mac Platformlarını destekliyor. Tabii açık kaynak olmasının getirdiği avantajla Linux tabanlı sistemlerde basitçe kurulumunun yapılması için bazı dağıtımlara özel(Fedora,Ubuntu,Debian,Gentoo) kurulum dosyaları mevcut.Miro’yu indirmek için buradan , detayları için ise şuradan buyrun.

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Youtube , herkesin en çok kullandığı video paylaşım servisi olunca , burada pek çok video bulunuyor.Örnek vermek gerekirse amatör,albümü olmayan pek çok kaliteli müzisyen kendi imkanları ile çektikleri videoları oraya koyuyorlar.İşte bu kişileri bilgisayar başında değilken , mp3 player'ınızla da

Köklü Linux dağıtımlarından Gentoo'nun yeni sürümü duyuruldu. Sürüm notlarına şuradan ulaşabilirsiniz.

Google'ın Chrome'unun şu anda sadece Windows için var olması sebebiyle Linux ve Mac kullanıcıları bu tarayıcıyı test edemiyorlar. Ancak bu platformlarda da çareler tükenmiyor tabiki.

Linux sevgisini küçük yaştan çocuklarınıza aşılamak ve çocuklarınızın gelişimini hızlandırmak istiyorsanız, onlar için özelleştirilmiş bilgisayar uygulamalarını kullanabilirsiniz. Qimo, 3 yaşından büyük çocuklara uygun olarak özelleştirilmiş, Ubuntu tabanlı bir linux dağıtımı. Qimo'yu şuradan indirebilirsiniz.

Ayrıca Qimo dışında çocuklar için geliştirilen Tux4Kids [bağlantı] ve AltLinux Children [bağlantı] projelerine bakabilirsiniz.

Taze taze bir dağıtımın haberini verelim. Magma Linux yaklaşık 4 yıllık bir çalışmanın ürünüymüş ve şimdi kullanılabilir durumda. Magma Linux 77 dilde hazır kurulumu destekliyor. Debian tabanlı olması sayesinde, Debian depolarındaki binlerce programı kullanabiliyorsunuz. İnternet bağlantısına gerek olmadan kurulum yapabileceğiniz Magma Linux'un Ofis, Ev, Sunucu ve Geliştirici olmak üzere 4 farklı versiyonu bulunuyor. 32 bit ve 64 bit desteği mevcut. Ayrıca her iki ayda bir güncel sürümünün çıkması bekleniyor. Ben de en kısa sürede Magma Linux'u kullanıp izlenimlerimi sizlerle paylaşacağım.