Microsoft Windows Phone 7 Mango 'nun Özellikleri

Yazılım dünyasının dev isimlerinden biri olan Microsoft, mobil sektörden de pay alabilmek için Phone 7'yi piyasaya sürmüştü. Pek çok kişiden olumlu not alan Phone 7'nin yeni sürümü Windows Phone 7 Mango da tanıtıldı.

Öncelikle Windows Phone 7 Mango, bir alt versiyonu Windows Phone 7'den çok daha gelişmişözelliklerle kullanıcılara sunuldu. Tam olarak 500 geliştirmenin yapıldığı Windows Phone 7 Mango'da Internet Explorer 9 entegrasyonu özelliği de bulunuyor. Bu özellik sayesinde HTML 5 web sitelerine erişim imkanını yaşayabiliyorsunuz.

Ayrıca Office, Xbox ve Skype özellikleriyle birlikte Windows Phone 7 Mango ile bu üç programa erişim sağlayabildiğiniz gibi en güncel versiyonlarını kullanma imkanına da sahip oluyorsunuz.

Windows Phone 7 Mango, bu özellikleri ile pek çok kişi tarafından olumlu karşılandı.

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Uygulama sayısı açısından gün geçtikçe büyümeye devam eden Windows Phone, kullanıcıların merakla beklediği uygulamalara da ev sahipliği yapmaya başladı.

Windows Phone 8 tanıtılalı ve kullanıma sunulalı kısa bir süre olmasına rağmen Shantanu Gawde isimli 16 yaşındaki bir genç tarafından kırıldı.

HTC'nin Windows Phone 8’li akıllı telefonu HTC 8X, dünya pazarına sunulmasını takiben, Avea ile tüketiciyle buluşuyor.

Microsoft ailesinin gözde işletim sistemi olan Windows, en son olarak Windows 7 ile kullanıcılara sunulmuştu ki gün geçmeden Windows 8’i duyurdu. Windows 8’i duyurmasıyla birlikte her gün Windows 8'e dair bir gelişme ve yeniliğin internet üzerinden dolaştığı gözlerden kaçmıyor.

Windows 7 ile ilgili her geçen gün yeni haberler geliyor. Bu seferki haber ise Windows'un en uzun süre kullanılan işletim sistemi olan XP ile uyumluluğuyla ilgili. Windows Vista'da XP için yazılmış bazı uygulamalar çalışamıyordu ya da sorunlu çalışıyordu. Microsoft bu durumu dikkate almış olacak ki, Windows 7'ye XP uyumluluğunu sağlayacak bir araç eklemeyi düşünmüşler. XPM (XP Mode), Windows 7 içerisinde bir sanallaştırma sağlayarak XP için yazılmış uygulamaları ona göre yorumlayarak çalıştırıyor. Vmware, VirtualBox gibi sanallaştırma yöntemlerinin aksine uygulamaları ayrı bir pencere içerisinde değil kendi içerisinde, aynı masaüstünde çalıştıracakmış.

Bu Windows kullanıcıları için iyi bir haber olsa da, bu işlem için Windows'un sizden isteyeceği minimum ram miktarını da merak ediyorum doğrusu :)