Microsoft HoloLens: Sanal Gözlük ve Hologram Dünyası

Microsoft HoloLens: Sanal Gözlük ve Hologram Dünyası

Microsoft son yıllarda teknolojiye önderlik etmekte bazı kurumların gerisinde kalıyor gibi görünse de arkaplanda çalışmalarına devam ediyor. Bunu da dün yayınladıkları Microsoft HoloLens videosu ile bir kez daha görmüş olduk. HoloLens, gerçek dünyanızı hologramlar ile birleştiren bir araç gibi duruyor. Daha fazlasını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Kategori:

Yorumlar

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Sosyal ağlar şüphesiz ki son dönemin en popüler mecraları. Her büyük oyuncu da burada önemli bir paya sahip olmak istiyor. Sosyal ağ pazarının bu seferki yeni oyuncusu sanırım Microsoft.

Axapta, 1998 yılından beri kullanılan ve kurumsal kaynak planlaması (ERP) alanında en çok tercih edilen programlardan birisidir. 2002 yılında adı Navision Axapta olarak anılmaya başlanmış, 2003 yılında ise Microsoft tarafından satın alınıp Microsoft Dynamics Ax adını almıştır.

Milyonlarca Windows 8 kullanıcısının sorduğu bir soru vardı, "Başlat menüsü neden kaldırıldı?". Microsoft da bu soruya ve paralelindeki isteklere kayıtsız kalamadı ve başlat menüsünü yeniden Windows'a eklemeye karar verdi.

Microsoft, Apple iPad için Office uygulamasını duyurdu. Word, Excel ve Powerpoint'i içeren uygulama paketi, iPhone'da yer alan muadillerinden daha fazla özellik içeriyor. Ancak tüm özelliklere erişebilmek için Office 365'e üye olmak gerekiyor.

Microsoft resmi olarak son kullanıcı veya teknik ekiplerin işine yarayabilecek tam 300 e-kitabı indirilebilir olarak paylaştı.