Masa Tenisinin Yeni Şampiyonu Bir Robot Olabilir mi?

Masa Tenisinin Yeni Şampiyonu Bir Robot Olabilir mi?

Robotlar insanları yenebilecek güçte mi sizce? Belki de henüz buna hazır değillerdir. Çin'in endüstriyel robot üreticisi Kuka, masa tenisi oynayan bir robot üretti ve bu robot ilk kez bir insanla maç yaptı. Kuka'nın Agilus isimli robotu, 11 Mart'ta Dünyanın bir numaralı masa tenisi oyuncusu Alman Timo Boll ile karşılaştı.

Maç canlı yayınlanmadı. Kuka firması ticari olarak kullanılabilecek bir video hazırladı. Bulgaristan'da yapılan müsabakayı Timo Boll kazanmış gibi görünüyor ama işin detaylarını elbette bilmiyoruz.

Kuka Agilus ve Timo Boll'un karşılaşmasını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz:

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Robot'un da spor yapanı varmış. Benim gibi bilgisayar başında çalışmaktan sürekli kilolarınıza yenileri ekleniyorsa, bu robot bize ibret olsun :] İşin şakası bir tarafa, uzaktan kumanda ile kontrol edilebilen, bisiklet süren bu robot, gerçekten de çok iyi görünüyor. 

Flappy Bird hayatımıza hızlıca girdi ve öyle de çıktı ancak resmi oyun kaldırılmasına rağmen alternatifleri ve klonları ile sinir bozucu yerini korumaya devam ediyor. Liu Yang ve Shi Xuekun isimli iki Çinli arkadaş da bu oyunun yaşattığı stresten bıkıp, oyunu oynayacak Arduino ile bir robot geliştirmenin daha keyifli olacağını düşünmüşler.

Dünya oyuncularının da gözünün ve kulaklarının hatta bilgisayar ve klavyelerinin de bu bizim bedava tarayıcı oyunu buluşumuzda olduğunu biliyoruz.

 

Birleşik Krallık şirketi olan Datawind, Aakash 2 isimli dünyanın en ucuz Android tablet bilgisayarını tanıttı ve özellikle de öğrencilerin bu ürünü edinmelerini gerektiğini belirtti.

HTC, One X+ isimli One X akıllı telefonun iyileştirilmiş sürümünü tanıttı. Birçok üstün özelliğe sahip olan bu yeni Android akıllı telefon, şu anda HTC’nin en güçlü telefonu konumunda bulunuyor.