Müzik Zevkine Yeni Format

Bilgisayarla uzaktan yakından tanışan bir insan mp3'ün ne anlama geldiğini bilir.En popüler ses dosyası uzantılarından bir tanesi olan mp3 'e koreden bir rakip çıktı.
mt9 isimli bu yeni ses dosyası uzantısını koreli uzmanlar mp3'e bir alternatif olarak değil onun yerini alabilecek yeni bir veliaht olduğuna emin oldukları için tavsiye ediyorlar.mt9'un, mp3 e rakip olduğunu dünyanın önde gelen ses ve görüntü standartları sağlayıcısı MPEG, mt9 ses uzantısını bir sonraki sıkıştırılmış dijital ses formatı olarak en populer aday gösterdi.

Peki mt9'u mp3 ten daha populer hale getiren özellikler neler..

Karaoke için kullanılan bir ses biçimi olan mt9 müzik dosyaları, içerisinde vokalleri ve diğer enstrümanları farklı kanallar yardımı ile kendi içinde saklıyor.Ve bu kanallara dilediğiniz gibi müdahale edebiliyorsunuz. 
mt9 uzantısına uyumlu ses oyanatıcıları ile istediğiniz kanalın sesini açıp , istediğiniz kanalı kısabiliyorsunuz.

Özellikle farklı enstrümanları detaylı bir şekilde dinlemeyi sevenler için bu güzel bir haber oldu :)

 

Kategori:

Etiketler:

Yorumlar

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Niantic, geçtiğimiz gün Pokemon GO oyununda yeni bir güncelleme yayınlayarak 3.nesil pokemonları oyuna dahil etti. Yeni gelen bu 3.nesil pokemonlar ile birlikte, oyuna bazı yeni özellikler geldi ve bazı değişiklikler oldu.

Facebook, sürekli yeni rakipleri çıkmasına rağmen, şu anda sosyal ağların lideri konumunda. Elbette bu konumu kaybetmemek için sürekli yenilikler üzerinde çalışıyorlar.

Bu sabah Facebook hesabımı açtığımda yine bir yenilikle karşılaştım. Haber akışında, arkadaşlarınızın iletilerini öne çıkarabiliyor. isterseniz dış kaynaklardan gelen haberlerin tümünü gözardı edebiliyorsunuz.

Her ne kadar resmi 6.x dil dosyası yapısında değilse de , hiç bir sorun çıkartmadan çalışacaktır.İşte size 6.x tr.po dosyası : Download tr.po

2008 yılının en çok kullanılan torrent siteleri TorrentFreak tarafından belirlenmiş. Liste şu şekilde :