Listelerin Efendisi Neotempo

Listelerin Efendisi Neotempo

Neotempo nedir?

İnternet üzerinden, bilgi, haber ve testlerin listeler haline getirilip eğlenceli bir şekle dönüştürüldüğü bir sosyal paylaşım sitesidir. Sitede gezinirken bir anda karşınıza “Türk kası dünyaya meydan okuyor” gibi absürt/eğlenceli bir haber çıkabileceği gibi günlük haberleri de listeler halinde okuyabilir hatta “ben neden sap gibi geziyorum?” sorularına astroloji bölümünden göz atabilirsiniz. Bitti mi? Tabii hayır! Neotempo editörlerinin hazırladığı birbirinden eğlenceli testlerle güzel zaman geçirebilirsiniz. Kısaca internette “sıkılmaya” tepki olarak doğmuş bir site diyebiliriz.

Geliştirilebilir Platformda Kendi Listelerinizi Yayınlayın!

Neotempo ekibi sitelerini oluştururken sürekli geliştirilebilen bir platform kurmayı amaçlamışlar. Bu amaç doğrultusunda kullanıcılarına kendi içeriklerini ekleme ve paylaşımda bulunma hakkı tanınmış. Bu şekilde binlerce kullanıcı her gün kendi listelerini yayınlayabiliyor, birbirlerinin haberlerine yorum yapabiliyorlar. Hemen başlayarak kendi içeriğini üretmek isteyen internet kullanıcılarının ise tek yapması gereken buradan giriş yaparak bir üyelik oluşturmak ve paylaşımlarına başlamak.

Sosyal Medya ile Sürekli Takipte Kalın!

Neotempo’nun kullanıcılarına sağladığı en güzel imkânlardan biri ise sosyal medya hesapları ile Neotempo hesabını birleştirmelerine olanak sağlaması. Bu şekilde yapılan içerikler otomatik olarak kullanıcının sosyal medya hesaplarında da -isteğe göre- paylaşılabiliyor. Bu şekilde Neotempo kullanıcısının oluşturduğu içerikten hem arkadaşları haberdar oluyor hem de içeriği daha fazla insana ulaşarak ses getiriyor.

Neotempo’nun Diğer Listeleme Sitelerinden Farkı Ne?

Neotempo’nun editörleri tamamen “kullanıcı dostu” olarak ifade edilebilecek bir yapılanma içerisinde. Bu şekilde içerik yazarları, her türlü sorun, görüş ve önerilerinde istedikleri an editörlerle iletişime geçebiliyorlar. Bunun yanında zaman içerisinde kaynaşmış içerik yazarları site içerisinde bir “arkadaşlık” ortamı kurmayı başarmış. Ayrıca güçlü altyapısı ve sürekli yenilenen içerikleri sayesinde her zaman daha da gelişen, yenilenen, gelişirken editörler tarafından kalitenin düşmemesi için uğraşılan bir site konumunda. Hemen giriş yapıp oluşturulan içeriklere göz gezdirerek Neotempo deneyimini yaşamaya başlayın! Ben de yazmak istiyorum diyorsanız sitenin sağ üst köşesinden hızlıca bir üyelik alarak içerik ekibine katılın!

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

İnternet, geçirdiği evrim ile belirli bir medya gücüne sahip oldu. Artık pek çok kuruluş internet organlarını kullanarak reklamlarını yapıyor, çeşitli siteler aracılığı ile kitlelere ulaşıyor. Viral reklam kampanyaları ana haber bültenlerine kadar çıkıyor.

Sosyal Medya mecraları ilgi çekmeye devam ediyor ve kullanıcı sayısını sürekli artırarak markaların bu mecralarda yer almasını artık bir zorunluluk haline getiriyor.

PromoQube firması da sosyal medya ile ilgili ilgi çekici bazı bilgileri bir video haline getirmiş. Önemli ve çarpıcı veriler mevcut. İzlemekde fayda var.

Arama motoru şirketi olarak tanıdığımız Yandex, arka arkaya sunduğu farklı servislere bir yenisini daha ekleyerek Android oyun ve uygulamalar içeren Yandex.Store isimli mağazasını tanıttı.

Türkiye’nin en çok tercih edilen çocuk ve gençlik portalı Tipeez.com, iki yıldan kısa bir zamanda 1.000.000 üyeye ulaştı!

FriendFeed, Twitter gibi sosyal medya platformlarının gelişmesi ile Blogların kullanım oranı gittikçe artıyor.  Bu artışın akabinde de ziyaretçilere hem görsel olarak hem de kullanışlılık olarak kaliteli bir blog yayınlamak zorunda kalınıyor. Blogunuzu daha kullanışlı hale getirmek için bazı üçüncü parti eklentileri blogunuza entegre edebilirsiniz. Bunlardan bir tanesi de Wibiya Sosyal Araç Çubuğudur.