Linux İçin Eğlenceli bir Oyun : Ceferino

Linux kullanıyor ve arasıra kafanızı dağıtmak için oyunlara başvuruyorsanız , Ceferino'yu da alternatifleriniz arasına alabilirsiniz.Oyun zıplayan ve uçuşan balonları yukarı doğru elinizdeki silahı fırlatarak patlatma esasına dayanıyor.30 bölümden oluşuyor.Bazı extra bonus'ları ile de daha zevkli bir hale geliyor.Bir ekran görüntüsü verecek olursam ;

 

Eğer ubuntu kullanıyorsanız , konsoldan

~$root: apt-get install ceferino

komutunu vererek kurabilirsiniz.

Yorumlar

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Oyun "canavarlarının", en büyük sıkıntılarından birisi de, bilgisayar üzerinde oyun oynarken klavyeyi verimli kullanamamak ve oyunların tüm esnekliğinden yararlanamamak. İşte bu noktada oyuncuların imdadına, oyun oynamak için özel üretilmiş klavyeler yetişiyor.

Eğer Linux kullanıyorsanız ve Firefox'u çok daha hızlı bir halde kullanmak istiyorsanız SwiftFox'u deneyebilirsiniz. SwiftFox Intel ve Amd işlemcilere göre farklı olarak paketlenmiş. Ayrıca deb paketleri de bulunuyor.

Linux dağıtımlarının listelendiği ve dağıtımlardan haberlerin yer aldığı köklü bir site olan DistroWatch'de sıralanan ilk 100 dağıtım içerisinde, ilk sıraya Linux Mint oturmuş. Ubuntu ise ikinci sırada. Bu liste ilgili dağıtımların DistroWatch üzerindeki sayfa ziyaretlerine göre şekilleniyor.

Dövüş oyunu sevenlerin en önemli alternatifleri arasında yer alır Mortal Combat serisi. Serinin yeni oyunu Mortal Combat X ise yakında piyasada olacak. En fazla dövüşçü karakterine sahip olan Mortal Kombat oyunu olacak X için oyun içi görüntüler de yayınlandı.

Taze taze bir dağıtımın haberini verelim. Magma Linux yaklaşık 4 yıllık bir çalışmanın ürünüymüş ve şimdi kullanılabilir durumda. Magma Linux 77 dilde hazır kurulumu destekliyor. Debian tabanlı olması sayesinde, Debian depolarındaki binlerce programı kullanabiliyorsunuz. İnternet bağlantısına gerek olmadan kurulum yapabileceğiniz Magma Linux'un Ofis, Ev, Sunucu ve Geliştirici olmak üzere 4 farklı versiyonu bulunuyor. 32 bit ve 64 bit desteği mevcut. Ayrıca her iki ayda bir güncel sürümünün çıkması bekleniyor. Ben de en kısa sürede Magma Linux'u kullanıp izlenimlerimi sizlerle paylaşacağım.