Linux İçin Daha Hızlı Firefox : SwiftFox

Eğer Linux kullanıyorsanız ve Firefox'u çok daha hızlı bir halde kullanmak istiyorsanız SwiftFox'u deneyebilirsiniz. SwiftFox Intel ve Amd işlemcilere göre farklı olarak paketlenmiş. Ayrıca deb paketleri de bulunuyor.

Kendim denedim ve gayet başarılı buldum. Gözle görülür bir fark yaratıyor. Denemenizi tavsiye ederim. Windows kullanıcıları ise şimdilik yavaş Firefox'ları ile idare etmek zorundalar :)

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Firefox'un uzun süredir beta halde kullanıma sunduğu 3.5 sürümü nihayet kararlı bir şekilde yayınlandı. Bu sürümde en dikkat çekici özellikler Private Browsing (Gizli gezinti modu) ve Html5 için görüntü ve ses destekleri sanırım.

Mozilla Firefox 4 geçtiğimiz aylarda final sürümüyle yayınlanmıştı. İşte ailenin son üyesi Mozilla Firefox 5 Beta da kullanıcıların deneyimine açıldı.

Firefox'u Firefox yapan en önemli faktörün eklentilerinin zenginliği olduğunu hepimiz biliyoruz.

Drupal alt yapısı ile kodladığınız blogunuzda bulunan hataları Firefox'ta bulunan Firebug eklentisi ile rahatlıkla kontrol edebilirsiniz. Aşağıda verdiğim linkten Drupal için özelleştirilmiş Drupal for Firebug eklentisini Firefox web tarayıcınıza kurarak blogunuzda bulunan hataları veya optimize etmek istediğiniz bölümleri çok rahatlıkla görebilirsiniz. 

Bilgi için : Drupal for Firefox

İnternet Explorer ın iyice kaliteyi düşürmesinden sonra Firefox, sunduğu hız, tema desteği, eklenti özelliği sayesinde kullanıcıların favorisi olmayı başardı.
Zaman içinde piyasaya yeni web tarayıcıları çıksa da Firefox kadar başarılı olanı pek az oldu. Kullanıcıları Firefox a bağımlı kılan ise Firefox un kara kaşı, kara gözü değil, muhteşem eklentileri oldu. Öyleki Firefox u kurduktan sonra, kullanıcıların ilk işi hemen bu eklentileri indirmek oluyor.
Buyrun size vazgeçemeyeceğiniz mükemmel Firefox eklentileri.