Liderlerin Tercihi Açık Kaynak

Web 2.0 akımı ile sosyal içerikli siteler arttı ve internet dünyasına egemen oldu.Peki bu liderlerin kullandıkları server ve işletim sistemlerini merak ettiniz mi? İşte liste :

Digg : Apache httpd - Linux

blip.tv : Apache httpd - Linux

truemors : Apache httpd 1.3.33 - Linux

Reddit : lighttpd 1.4.13 - Linux

Popsugar : lighttpd 1.4.11 - Linux

Twitter : Unknown - Linux

mobiTV : Apache httpd 2.0.52 - ((Red Hat)) Linux

Technorati : Apache httpd - Linux

Del.icio.us : Unknown - Linux

Flickr : Apache httpd 2.0.52 - Linux

Myspace : Microsoft IIS webserver 6.0 - Windows

Listenin tamamı : VentureCake

Kategori:

Yorumlar

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Çok yaygın olarak kullanılan Apache server kullanırken karşılaşabileceğiniz ve çözümü basit olan bir sorundur 403 Forbidden hatası. 403 hatası, istenilen adrese istemcinin erişim yetkisinin olmadığını belirtir. Bu sorunla karşılaşmanızın bir kaç sebebi olabilir. Bunlardan bazıları şunlardır;

Linux çekirdeğinin yapısını merak ediyor ve hakkında daha çok şey bilmek istiyorsanız , işte interaktif linux kernel haritası : [bağlantı]

Windows – Linux savaşı eskilerden beridir süregelen bir hadise. Çok sıkı Linux taraftarları olduğu gibi, ölümüne Windows'u savunanlar da var. Tarafsız olarak bakacak olursak, her iki sistemin de kendi alanlarında üstün olduğu, zayıf olduğu taraflar da var.

Mandriva Linux 2010'un ilk deneme sürümü Anne Nicolas tarafından duyuruldu. Mandriva Linux 2010 RC1, 2.6.31 Linux çekirdeği üzerine yapılandırılmış. KDE 4.3, GNOME 2.27.90 ve Xfce 4.6.1 masaüstü ortamlarına sahip olan Mandriva Linux 2010 RC1, Xorg 1.6.3'ü içeriyor. Sürüm; 32 ve 64 bit'lik "Free" DVD'ler olarak sunuluyor. Bu sürümde, tüm drakx araçlarındaki pek çok açık giderilmiş bulunuyor. Python 3 artık contrib deposuna eklenmiş bulunuyor ancak uyumluluk nedenleriyle, şu an için Python 2.6 varsayılan sürüm olarak geliyor.

Taze taze bir dağıtımın haberini verelim. Magma Linux yaklaşık 4 yıllık bir çalışmanın ürünüymüş ve şimdi kullanılabilir durumda. Magma Linux 77 dilde hazır kurulumu destekliyor. Debian tabanlı olması sayesinde, Debian depolarındaki binlerce programı kullanabiliyorsunuz. İnternet bağlantısına gerek olmadan kurulum yapabileceğiniz Magma Linux'un Ofis, Ev, Sunucu ve Geliştirici olmak üzere 4 farklı versiyonu bulunuyor. 32 bit ve 64 bit desteği mevcut. Ayrıca her iki ayda bir güncel sürümünün çıkması bekleniyor. Ben de en kısa sürede Magma Linux'u kullanıp izlenimlerimi sizlerle paylaşacağım.