LG G2 Batarya Ömrü Nasıl Uzatılır? : Batarya Kalibrasyonu

LG G2 Batarya Ömrü Nasıl Uzatılır? : Batarya Kalibrasyonu

Özellikle Android işletim sisteminin önbellek depolama gücü ve yüksek çözünürlükteki erkan ışıkları, çok fonksiyonel yapısının olması, arka planda çalışan uygulamalar ve en önemlisi düzensiz pil tüketimi gibi unsurlar bataryanın ömrünü tüketmekte, aynı zamanda dikkatli bir şekilde şarj edilmediğinde öldürmektedir. Bataryanızı daha stabil seviyede tutabilir ve dengeli bir şekilde pil gücünü koruyabilir, performansını artırabilirsiniz. Aşağıda yazacağım işlemleri sırası ile yaparak bataryanızı kalibre edebilirsiniz.

  • Bataryanızın pilini sonuna kadar tüketin yada %10’un altında olmasına dikkat edin..
  • Kapalı şeklide elektrik şarj aletini prizde olması şartıyla bağlayın. Kesinlikle bu işlemi yaparken bilgisayarınızdan USB ile şarj etmeyin.Direk prizden bağlı olmalı
  • Batarya tamamen dolana kadar hiçbir şeklide açmayın.
  • Batarya dolduktan sonra cihazınızdan çıkarın, ve güç tuşuna 5-10 saniye basın . Arta kalan enerjiyi boşaltmanızda yardımcı olacaktır.
  • 2-3 dakika bataryayı cihazınıza takmayın. Dolu olan bataryanın dinlenmesine olanak sağlamasına yardımcı olur ve içeride ki kuvvetli enerjini yayılmasına izin verir.
  • Bataryayı cihaza takın ve tekrar elektrikli şarj aleti ile şarj etmeyi deneyin. Muhtemelen bataryanız şarj olmayacaktır.
  • Batarya şarj olmuyor ise cihazınızı açın ve tekrar şarja bağlayın
  • Bu işlemleri bir iki defa yapmanızda yarar var. Ekran göstergesi pil doluyu gösterene kadar devam edilmeli.
  • Cihazınız bir süre sonra şarj olmayacak ve telefonunuzdan pil durumunun %100ü gösteriyor ise telefonunuz şarj olmuş demektir.
  • Daha sonra batarya optimizasyon programını temin edin, eğer zaten mevcut ise voltaj değerinin 4100 - 4300 arası bir değer olduğuna emin olun, eğer bu arada ise işlem başarılı demektir.

Bundan sonraki kullanımlarınızda, daha dengeli pil tüketimi ve şarj yapmaya özen gösterin.

Yorumlar

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları
kürşad kullanıcısının resmi

lg g2 de kullanılan teknolojiden dolayı batarya kalibrasyonuna ihtiyaç yoktur deniliyor

Yucel kullanıcısının resmi

Keşke lg g2 yi gorerek bilerek bu yorumu yapsaydiniz. Bu cihazı bilseydiniz böyle bir yorumun gereksiz olduğunu anlardiniz. Bataryasi cikmaz lg g2 nin.

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

İlk defa iPhone’unuzun şarj olmadığını görüp herhalde bataryayı değiştirme zamanı gelmiş, diyebilirsiniz; ancak Apple ürettiği telefonları, sıradan kullanıcıların kendi başlarına batarya değiştirmesini engelleyecek şekilde tasarlamıştır.

Facebook geçtiğimiz günlerde Graph Search özelliğini devreye aldı. Bu özellik ile artık profilinizde paylaştığınız her şey daha kolay ulaşabilir oluyor.

Google'a girdiğinizde bir değişiklik farkettiniz mi? Eğer Firefox 3,5+, Opera 10, Chrome gibi tarayıcılarla Google'a girerseniz, sayfada sadece logo, bir textbox ve 2 buton kaldığını göreceksiniz. Mouse'unuzu oynattığınızda ise tekrar diğer linkler ve yazılar beliriyor.

Olası felaketlere karşı farklı gezegenlerin varlığını kabul etmek ve bu gezegenlere yerleşmek insanlığın geleceği açısından önemli bir yer tutmaktadır. Fizikçilere göre bir gezegene bağımlı kalmak türlerin geleceği açısından büyük bir risk arz etmektedir. Fakat bilimsel araştırmalar varlığımızın devamının şu anki güneş sisteminde bulunan gezegenlerde mümkün olmayacağını farklı bir güneş sistemine geçilmesi gerektiğini göstermektedir.

Sizlere kendi kullandığım kaliteli bir Mp3/Mp4 playerı tüm özellikleri ile tanıtayım. Benim kullandığım player Orite EMP 1900 1GB modeli... Bu ürünü almadan önce daha doğrusu player almaya karar verdiğimde uzun süre araştırma yaptım.